امروز: ۱۴۰۲/۰۱/۰۳
مدیرعامل بنیاد علوی خبر داد؛

آغاز راه اندازی 10 هزار واحد مسکونی برای مستضعفان در کشور

آغاز راه اندازی 10 هزار واحد مسکونی برای مستضعفان در کشور به گزارش هم ماشین مدیرعامل بنیاد علوی اظهار داشت: بنیاد مستضعفین کشور با مشارکت کمیته امداد با هدف محرومیت زدایی راه اندازی ۱۰ هزار واحد مسکونی را در مناطق هدف کشور در دستور کار دارد.محسن منصوری در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به جزئیات ساخت مسکن برای جامعه مستضعفین کشور اظهار نمود: بنیاد مستضعفین کشور طی عملیاتی نسبت به راه اندازی و ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی با تعامل و همکاری سایر دستگاههای اجرایی اقدام نموده است که امروز کلنگ راه اندازی ۱۰ هزار واحد مسکونی با مشارکت کمیته امداد به زمین زده شد.
وی ضمن اشاره به اهداف تعاملات دستگاههای اجرایی و بنیاد مستضعفان اضافه کرد: تسهیلات در نظر گرفته شده برای ساخت این واحدها به این مقرر است که مبلغ ۵۰ میلیون تومان از جانب بنیاد علوی، ۵۰ میلیون تومان با کمک کمیته امداد و ۱۰۰ میلیون تومان از جانب بنیاد مستضعفین در طول دوره ساخت عرضه خواهد شد.
معاون بنیاد مستضعفان و مدیرعامل بنیاد علوی ضمن تاکید بر اهمیت محرومیت زدایی در مناطق هدف استان اردبیل اظهار داشت: از مجموع ۱۰ هزار واحد مسکونی تعداد ۵۰۰ واحد سهم استان اردبیل و با تمرکز در شهرهای مشگین شهر، گرمی، خلخال و کوثر خواهد بود.
منصوری تصریح کرد: فعالیت در حوزه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با هدف رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار بوده که تأمین سرپناه برای مستضعفان در اولویت خدمات رسانی در مناطق کم برخوردار کشور است.
وی به کوشش برای بهره برداری از واحدهای مسکونی در دست راه اندازی تاکید و خاطرنشان کرد: این واحدهای مسکونی با مشارکت بنیاد علوی در کمتر از دو سال آینده به بهره برداری کامل خواهد رسید.
این مسئول به تسهیلات اشتغال در مناطق محروم هم اشاره و افزود: سقف تسهیلات ما در ابن مناطق در بحث اشتغال ۳۰۰ میلیون ریال بوده که تمرکز ما بر روی کارهای صنعتی و نیمه صنعتی است.
منصوری حل مساله مهاجرت در مناطق محروم را از دیگر اهداف تعاملات دستگاههای ذی ربط و فعالیت در مناطق کم برخوردار عنوان نمود.


منبع:

1400/06/26
13:30:42
5.0 / 5
573
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.