امروز: ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
مقام مسئول در بنیاد مسكن خبر داد؛

معرفی ۶۰ هزار نفر به بانکها برای دریافت وام مسکن روستایی

معرفی ۶۰ هزار نفر به بانکها برای دریافت وام مسکن روستایی مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن اظهار داشت: 60 هزار نفر برای دریافت تسهیلات 100 میلیون تومانی مسکن روستایی به بانکهای عامل معرفی گشتند.به گزارش هم ماشین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا سهرابی با یادآوری این مطلب که برمبنای قانون ساماندهی و برنامه ششم توسعه، بنیاد مسکن مصوبه راه اندازی ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی را برای سال جاری گرفتن کرد، اظهار داشت: تسهیلات مسکن روستایی برای راه اندازی، بهسازی و مقاوم سازی ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی برای هر واحد ۱۰۰ میلیون تومان با سود ۵ درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله تعیین شده است.
سهرابی با اشاره به این که پرداخت تسهیلات از جانب بانکهای عامل ابلاغ گردید، اضافه کرد: اکنون نزدیک ۶۰ هزار واحد به بانکهای عامل عرضه شدند و در حدود ۱۰ هزار واحد با بانکهای عامل قرارداد منعقد کرده و تسهیلات را دریافت نمودند.
وی درباب اجرای طرح قانون جهش تولید مسکن و برنامه بنیاد برای اجرای آن، عنوان کرد: در قانون جهش تولید مسکن به صراحت قید شده که راه اندازی و بهسازی و نوسازی ۲۰۰ هزار واحد روستایی از جهش تولید مسکن جداست. برمبنای برنامه های تعریف و تعیین شده، بنیاد مسکن همیشه اعلام آمادگی کرده است که چنانچه در شهرهای کوچک و شهرهای تا ۱۰۰ هزار نفر جمعیت امکان مشارکت بنیاد فراهم گردد، آمادگی برای راه اندازی مسکن و مشارکت در اجرای طرح وجود دارد.
مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن، اعلام نمود: ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی طبق قانون برنامه ششم توسعه و قانون دائمی قانون ساماندهی اجرا می شود. چنانچه مصوب شود تا در شهرهای با جمعیت بالاتر اجرا شود احتمال آنکه سود تسهیلات بیشتر و گرانی کمتری داشته باشد نیز وجود دارد.
وی با اشاره به این که هنوز برنامه نهایی مشارکت بنیاد مسکن در اجرای طرح قانون جهش تولید مسکن، ابلاغ نشده است، توضیح داد: پیشنهادهایی از طرف وزارت راه و شهرسازی درحال تنظیم است که در ۱۰ روز آینده معین و اعلام خواهد شد.
سهرابی اشاره کرد: مقرر شده تا در جهش تولید مسکن سود تسهیلات بیشتر باشد.

1400/06/14
21:33:03
5.0 / 5
375
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.