امروز: ۱۴۰۱/۰۳/۰۶
مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان عنوان كرد؛

افزایش ۲۸ درصدی صادرات کالاهای کانتینری از بندرشهید رجایی

افزایش ۲۸ درصدی صادرات کالاهای کانتینری از بندرشهید رجایی مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به افزایش 28 درصدی صادرات کالاهای کانتینری از بندرشهید رجایی در پنج ماهه سال جاری اظهار داشت: طی این مدت 189 هزار و 129 TEU کانتینری صادر شد.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، علی رضا محمدی کرجی ران در تشریح فعالیت پنج ماهه بندر شهید رجایی درحوزه کانتینری اظهارداشت: از شروع سال جاری تا اختتام مردادماه ۱۸۹ هزار و ۱۲۹ TEU کانتینر ازبندر شهیدرجایی صادر شده که در همسنجی با زمان مشابه سال قبل آمارها رشد ۲۸ درصدی را نشان میدهد.
وی با اعلان اینکه درمیزان واردات کالاهای کانتینری نسبت به زمان مشابه سال قبل (۹۹) تغییری حاصل نشده است اظهار داشت: میزان واردات کالای کانتینری در بندر شهید رجایی طی مدت یاد شده ۱۷۲ هزار و ۱۸۲ TEU کانتینر بوده است.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهیدرجایی اضافه کرد: همین طور طی این مدت به میزان ۱۱۲ هزار و ۸۲۷ TEU کانتینر ترانزیت صورت گرفته که نسبت به زمان مشابه سال قبل افزایش قابل توجه ۱۰۰ درصدی را نشان میدهد.
محمدی کرجی ران افزود: در پنج ماهه نخست امسال نیز ۶۷۵ کشتی کانتینری به بندر شهید رجایی تردد داشته است که نسبت به زمان مشابه سال قبل ۳ درصد افزایش به ثبت رسیده است.
بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر کانتینری کشور با ظرفیت سالانه ۶.۵ میلیون TEU یکی از بنادر مهم منطقه بشمار می آید. این بندر تجاری با دارا بودن ۱۰ پست اسکله کانتینری در مجموع به طول ۲ هزار و ۵۰۰ متر با بهرگیری از تجهیزات پیشرفته بندری با اهمیت ترین بندر تجاری کشور و یکی از کانون های مهم تجارت دریا برد منطقه ای و بین المللی قلمداد می شود.1400/06/10
23:51:51
5.0 / 5
419
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.