امروز: ۱۴۰۲/۰۳/۲۰
وزیر بهداشت خبر داد

دریافت خدمات بانکی و سفر در کشور به شرط عرضه کارت واکسن

دریافت خدمات بانکی و سفر در کشور به شرط عرضه کارت واکسن خوزستان وزیر بهداشت با تکیه بر ضرورت واکسیناسیون عمومی کرونا اظهار داشت: در آینده ملاک برای عرضه خدمات در هتل ها و بانک ها و دریافت بلیت هواپیما و اتوبوس، عرضه کارت واکسن لازم خواهد بود ازاین رو اگر کسی واکسن تزریق نکند امکان دارد خیلی از این خدمات را دریافت نکند.دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از بیمارستان گلستان اهواز که امروز (۵ شهریورماه) انجام شد، اظهار نمود: هدف از این سفر بررسی مشکلات بهداشتی و درمانی است. از بامداد تابحال از بیمارستان رازی اهواز و چند مرکز واکسیناسیون بازدید کردیم. یکی از حسینیه های اهواز به مرکز واکسیناسیون تبدیل گشته بود و همه نیروهای آن مردمی بودند و تنها یک ناظر از دانشگاه علوم پزشکی اهواز در این مرکز حضور داشت.

به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: مرکز واکسیناسیون دیگری با همکاری بسیج جامعه پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی اهواز راه اندازی شده بود. در همه این مراکز مردم به خوبی و بدون صف، خدمات را دریافت می کردند.

وزیر بهداشت ضمن اشاره به بازدید از مراکز بهداشت روستایی، اظهار داشت: سیاست عمده ما این است که در ارتباط با بهداشت بیشتر کار نماییم چونکه بهداشت، کار پایه ای است و هر چه در این خصوص کار شود، نتیجه خوبی حاصل می شود.

وی با اشاره به اینکه حدود ۳ هزار بیمار در بیمارستان های خوزستان بستری هستند، اظهار داشت: در اهواز هم مانند برخی شهرهای دیگر، وضعیت قرمز است. بیمارستان گلستان اهواز حدود ۱۲ بخش ICU دارد و با داشتن یک هزار تخت یکی از بیمارستان های بزرگ کشور به حساب می آید که یک چهارم تخت های این بیمارستان به بیماران مبتلا به کرونا اختصاص داده شده است.

عین اللهی اظهار داشت: میزان دارو، اکسیژن و رسیدگی به بیماران خوب بوده است اما مردم باید بدانند تنها راه کنترل بیماری، واکسیناسیون است. خوشبختانه رئیس جمهور گفته است که واکسن به مقدار کافی تولید و وارد خواهد شد.

وی بیان نمود: در هر جای دنیا که واکسیناسیون انجام شده، میزان مرگ و میر کاهش یافته است ازاین رو سیاست اصلی ما این است که با سرعت و قدرت این کار را انجام دهیم.

وزیر بهداشت اظهار داشت: گاها دیده می شد که برخی واکسن خاصی را می گفتند اما هر واکسنی که وزارت بهداشت وارد کند خوب است و مردم به مارک خاص واکسن توجه نکنند.

وی خاطرنشان کرد: در هفته آینده واکسن بیشتری وارد خواهد شد و بنا داریم تا دهه فجر واکسیناسیون در کشور به پایان برسد و همه مردم واکسینه شوند.

عین اللهی اظهار داشت: گاها شایعاتی در مورد خوب نبودن واکسن مطرح می شود در حالیکه تزریق واکسن واجب است و سفارش می شود همه مردم، واکسن را دریافت نمایند. در آینده ملاک برای عرضه خدمات در هتل ها و بانک ها و دریافت بلیت هواپیما و اتوبوس، عرضه کارت واکسن لازم خواهد بود ازاین رو اگر کسی واکسن تزریق نکند امکان دارد خیلی از این خدمات را دریافت نکند.

وی ضمن اشاره به ابتلای مردم بر اثر حضور در مراسم و بستری برخی بیماران به صورت فامیلی در بیمارستان گلستان اهواز، اظهار داشت: بدترین شرایط انتقال بیماری در زمان خوردن و آشامیدن چیزی است چونکه در این شرایط ماسک برداشته و بیماری منتقل می شود. ما ویروس را نمی بینیم ازاین رو برای ما مشکل بوجود می آورد.

وزیر بهداشت اضافه کرد: امروزه گرفتار بحران هستیم و باید با بحران مقابله نمود. زمانی که زلزله یا سیل رخ دهد چون با چشم دیده می شود مردم با آن مقابله می کنند و از خطر دور می شوند اما کرونا مرموز است و دیده نمی گردد. احتمال آلودگی هر کسی که قبلا به کرونا مبتلا نشده وجود دارد ازاین رو مردم باید در این شرایط از حضور در مراسم ها اجتناب کنند.

وی ضمن اشاره به شرایط بیمارستان گلستان اهواز اظهار داشت: در این بیمارستان همکارانی وجود دارند که در طول این یک سال و نیم حتی یک روز به مرخصی نرفته اند و خستگی در چهره آنها دیده می شود. این مدافعان سلامت از جان شان مایه گذاشته اند و شهدای عزیزی تقدیم کرده اند که از آنها تشکر می کنم.

عین الهی با تبریک روز داروساز و تقدیر از داروسازان، اظهار داشت: شرکتهای خوب تولید دارو در کشور داریم و توانسته ایم داروهای زیادی را در داخل تولید نماییم. بر مبنای فرمایش مقام معظم رهبری باید تولیدات داخلی حمایت شوند و ما حمایت ویژه ای از داروسازان خواهیم کرد تا تولید داخل دارو و تجهیزات افزایش یابد و به خودکفایی برسیم.
1400/06/05
16:02:13
5.0 / 5
638
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.