امروز: ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
مهر خبر می دهد؛

بازگشت ترافیک پروازی به فرودگاه مهرآباد

بازگشت ترافیک پروازی به فرودگاه مهرآباد هم ماشین: لغو دستوالعمل محدودسازی ترددهای هوایی به یک سوم پروازها در ایام عادی سال سبب شد امروز بیش از 320 پرواز ورودی و خروجی در فرودگاه مهرآباد صورت گیرد.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، ستاد ملی مقابله با کرونا به ریاست رییس جمهور تصویب کرد که از شروع روز دوشنبه ۲۵ مرداد ماه تا اختتام روز شنبه ۳۰ مرداد، ۶ روز تعطیلات برای همه مشاغل، اصناف، بانک ها و… جهت قطع کردن زنجیره شیوع ویروس کرونا خصوصاً سویه جهش یافته اخیر آن اعمال شود.
در پی این مصوبه، قرارگاه ملی مبارزه با کرونا نیز توقف تردد جاده ای میان شهرهای قرمز و نارنجی با خودروی شخصی و همین طور حذف دوسوم از ترددهای جاده ای با خودرو های عمومی (اتوبوس) و نیز سفرهای هوایی و ریلی را به دستگاه های اجرائی مربوطه (وزارت راه و شهرسازی) و همین طور شرکت های حمل و نقلی ابلاغ نمود.
همین موضوع سبب شد تا پروازهای فرودگاه مهرآباد به کمتر از ۷۰ پرواز و فرودگاه مشهد به ۳۰ تا ۴۰ پرواز (اعم از ورودی و خروجی) در روز و طی ۶ روز تعطیلی اخیر کرونائی کم شود.
محمد امیرانی، عضو هیأت مدیریه شرکت فروگاه ها و ناوبری هوایی ایران هفته گذشته در گفت و گو با خبرنگار مهر، از تداوم این طرح تا اختتام روز پنج شنبه ۴ شهریور آگاهی داده بود.
با این حال سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری نیز از لغو این دستورالعمل و شروع مجدد پروازهای عادی در فرودگاه های کشور از روز یکشنبه ۳۱ مرداد آگاهی داد.
این در حالی است که برمبنای اعلام مرکز مدیریت راه های کشور، ممنوعیت تردد جاده ای با خودروی شخصی میان شهرهای قرمز و نارنجی کرونائی همچنان به قوت خود باقی است.
لغو این دستورالعمل سبب شده تا امروز فرودگاه مهرآباد یکی از پرترافیک ترین روزهای کاری را به خود ببیند. طی ۲۴ ساعت امروز ۳ شهریور از ساعت ۰۰: ۰۵ دقیقه بامدادان تا ۲۳: ۴۵ دقیقه امشب، ۱۶۰ پرواز ورودی به مهرآباد و از ساعت ۴: ۴۵ دقیقه بامداد امروز تا ۲۳: ۴۵ دقیقه امشب، ۱۶۶ پرواز خروجی از این فرودگاه انجام شده یا خواهد شد.
فرودگاه های مشهد و کیش همچنان به دستورالعمل محدود کردن پروازها به یک سوم روزهای عادی پایبند هستند و امروز تنها ۲۹ پرواز ورودی و ۳۰ پرواز خروجی داخلی در فروگاه مشهد انجام می شود؛ فرودگاه کیش نیز ۱۱ پرواز ورودی و ۱۰ پرواز خروجی دارد.منبع:

1400/06/04
12:43:27
5.0 / 5
443
تگهای خبر: آب , ترافیك , تردد , جاده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.