امروز: ۱۴۰۲/۰۱/۰۳
عضو هیات مدیره انجمن داروسازان ایران تشریح كرد

چرایی ادامه کمبود سرم و داروهای کرونا

چرایی ادامه کمبود سرم و داروهای کرونا رئیس روابط عمومی و عضو هیات مدیره انجمن داروسازان ایران با اعلان اینکه کمبود سرم و داروهای کرونا و حتی داروهایی نظیر اعصاب کماکان ادامه دارد و مردم را سرگردان و بی قرار کرده است، اظهار داشت: کمبود فاویپیراویر و سایر داروهای کرونا، رنج بیماران را افزون کرده و البته دست داروسازانی که در داروخانه ها درحال ارائه خدمات به مردم هستند، بسته است چونکه این داروها تنها درحال توزیع در داروخانه های دولتی و منتخب است.دکتر حمید خیری در گفت و گو با ایسنا درباره کمبود داروهای کرونا اظهارکرد: واقعیت این است که اثربخشی توزیع داروها در داروخانه های منتخب هنوز بررسی نشده است و متاسفانه تصمیمات نادرست اتخاذ می شود.

خیری افزود: کمبود سرم و داروهای کرونا و حتی داروهایی نظیر اعصاب کماکان ادامه دارد و مردم را سرگردان و بیقرار کرده و این مساله بر احتمال تشدید همه گیری کرونا و عدم رعایت پروتکل ها افزوده است.

این عضو هیات مدیره انجمن داروسازان ایران با اعلان اینکه جامعه منتظر پاسخگویی مسئولان است ولی آنان موضوع را بین خودشان پاسکاری می کنند، اظهار داشت: لطمه شناسی وضعیت فعلی می تواند ما را از بدتر شدن شرایط رها کند. شتاب در تصمیم گیری سبب شده که امور بدون کارشناسی جلو برود و این مساله لطمه پذیری سیستم سلامت را افزایش داده است.

خیری اضافه کرد: این نگرانی جدی است که مقابله با همه گیری کرونا به سبب نبود مدیریت واحد به سمت شکست معطوف شود و قبل از این که دیر شود باید در این رابطه تجدید نظر شود. شاید بحث صرفه جویی در هزینه های ارزی به با اهمیت ترین مولفه تصمیم گیری برخی مسولان تبدیل گشته است و این مساله بر درستی تصمیم گیری ها اثر نامطلوب گذاشته باشد.

وی اشاره کرد: واقعیت این است که ناکارآمدی در تصمیم گیری و بهره برداری از امکانات و ظرفیت ها، فرصت سوز است؛ خصوصاً این که تصمیمات بصورت جزیره ای و پراکنده گرفتن می شود.

خیری اظهار داشت: امیدواریم کابینه جدید بتواند بر پراکندگی تصمیم گیری ها غلبه و بدور از شتاب زدگی، چرخه تصمیم گیری را اصلاح نماید.
1400/05/22
11:55:41
5.0 / 5
597
تگهای خبر: خدمات , مسئول , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.