امروز: ۱۴۰۱/۰۴/۰۵

برای اصلاح تیم مسوول کرونا سریع تر اقدام گردد

برای اصلاح تیم مسوول کرونا سریع تر اقدام گردد دکتر علویان بعد از انتخابش بعنوان رئیس منتخب هیات مدیره نظام پزشکی تهران با اشاره به اینکه باید سریعا نسبت به اصلاح تیم مسئول کرونا و تغییر بدنه ستاد کرونا و همچون ستاد علمی کرونا تغییرات جدی اعمال شود، اظهار داشت: باید بتوانیم با کشورهای مختلف دنیا تعامل نماییم تا بتوانیم طی چند ماه آینده با استفاده از واکسن داخلی و خارجی ملت ایران را نسبت به این بیماری واکسینه نماییم.


دکتر سید مؤید علویان در گفتگو با ایسنا، از انتخابش بعنوان رئیس هیات مدیره نظام پزشکی تهران اطلاع داد و اظهار داشت: مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی سه هفته دیگر تشکیل شده و طی آن رئیس کل نظام پزشکی انتخاب می شود.
وی درباره وضعیت کرونا در کشور، اظهار داشت: در حوزه کرونا آنچه که نزدیک به دو سال است که اتفاق افتاده، زحمات زیادی است که کادر درمان در زمینه درمان بیماری و بخش های کووید برای کنترل بیماری انجام شده است. در عین حال حقیقت این است که امروز در زمینه کرونا شرایط مناسبی نداریم. میزان ابتلا، مرگ و میر و بستری بیماری کرونا در کشور نشان دهنده این است که استراتژی ها و تصمیمات قبلی کارآمدی کافی را نداشتند. در عین این که زحمات زیادی کشیده شده است.
علویان با اشاره به اینکه باید سریعا نسبت به اصلاح تیم مسئول کرونا و تغییر بدنه ستاد کرونا و همچون ستاد علمی کرونا تغییرات جدی اعمال شود تا بتوان برنامه های جدید را کارشناسی و ابلاغ نمود، اظهار داشت: از طرفی بحث کنونی واکسیناسیون مردم ضد کرونا است. اقداماتی که تابحال دولت قبل در بحث واکسن انجام داده، قابل نقد است و به نظر می آید که تاخیر در واکسیناسیون یکی از آفت های جدی است که حالا داریم تبعات آنرا می بینیم.
وی تصریح کرد: در خیلی از کشورها می بینیم که بیماری درحال پیک زدن است، اما مرگ و میر بسیار پایین است و این نشان داده است که واکسیناسیون اثر دارد. البته درست است که ما گرفتار مشکلاتی مانند تحریم بوده و محدودیت هایی هم داریم، اما فکر می کنم با عنایت به این که کشور ایران دیرینه ای بسیار قوی دارد و ما امثال بوعلی سینا را داشتیم و در علم طب در دنیا حقی به گردن ما ایرانی ها است و باید بتوانیم با کشورهای مختلف دنیا تعامل نماییم تا بتوانیم طی چند ماه آینده با استفاده از واکسن داخلی و خارجی ملت ایران را نسبت به این بیماری واکسینه نماییم.
علویان اظهار داشت: در عین حال باید میزان تولید واکسن های داخلی هم به شکل جدی افزایش یابد. ما به جای ایجاد پلت فرم های مختلف باید زیرساخت های تولید داخلی را تقویت نماییم و از تمام امکانات برای تولید و تزریق واکسن استفاده نماییم.
رئیس منتخب هیات مدیره نظام پزشکی تهران تصریح کرد: بطور قطع سازمان نظام پزشکی بعنوان یکی از ارکان نظام سلامت، وظیفه خودش می داند که در این راه اقدامات لازم را انجام دهد.
علویان درباره الزامات طرح جامع تحول مدیریت کرونا که از جانب رئیس جمهور مطرح گردیده است، اظهار داشت: نخستین شرط این است که با مبحث کرونا عاقلانه و شفاف برخورد نماییم. از عرضه اطلاعات غلط خودداری کرده و حقیقت ها را به صورت شفاف داشته باشیم. فکر می نماییم که طرحی که آقای رئیس جمهور مطرح نمودند، حتما شامل واکسیناسیون هرچه سریعتر ملت ایران هم باشد.1400/05/19
14:10:13
5.0 / 5
497
تگهای خبر: تولید , ساخت , سازمان , مسئول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.