امروز: ۱۴۰۲/۰۳/۰۸

تداوم ناپایداری جوی و وزش باد در تهران تا ساعات پایانی جمعه

تداوم ناپایداری جوی و وزش باد در تهران تا ساعات پایانی جمعه هم ماشین: بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، بااینکه کیفیت هوای تهران در صبحگاه امروز پنجشنبه (14 مرداد 1400) در محدوده ی ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت اما اکنون قابل قبول است که با افزایش غلظت ازن در پس از ظهر، شاهد کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق خواهیم بود.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آنست که در صبحگاه روز پنجشنبه (۱۴ مرداد ۱۴۰۰) تردد خودرو ها و عدم وزش باد مؤثر سبب افزایش غلظت آلاینده ها شده و در مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ی ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.
افزایش نسبی تندی باد در ضمن روز، پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد، هرچند با توجه حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، در بعضی مناطق افزایش غلظت این آلاینده سبب کاهش کیفیت هوا خصوصاً در ساعات بعدازظهر خواهد شد.
علاوه بر این، با احتمال وزش باد نسبتاً شدید، گسیل گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در پاره ای از مناطق مستعد دور از انتظار نخواهد بود. تداوم وزش باد مؤثر و ناپایداری جوی همراه با رشد ابر و احتمال رگبار پراکنده تا اواخر وقت پنجشنبه سبب کاهش غلظت ذرات معلق شده و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.
کاهش تندی باد تا بامداد روز جمعه (۱۵ مرداد ۱۴۰۰) سبب افزایش غلظت آلاینده ها خواهد شد و برقراری وضعیت نامطلوب در پاره ای از مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود. در ضمن روز به تدریج بر تندی باد افزوده خواهد شد که شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد، هرچند در ساعات بعدازظهر احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی مناطق سبب کاهش کیفیت هوا گردد.
همین طور تداوم ناپایداری جوی و وزش باد تا ساعات پایانی جمعه همراه با رشد ابرناکی و گاهی رگبار پراکنده، سبب کاهش غلظت ذرات معلق خواهد شد و به تبع آن کیفیت هوای پایتخت در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.
به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۸۷ بود و هوای پایتخت وضعیت قابل قبول داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۹ است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/05/14
11:01:37
5.0 / 5
637
تگهای خبر: آلاینده , تردد , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.