امروز: ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
استاندار تهران اعلام كرد

مأموریت ویژه برای افزایش تخت های كرونایی در تهران

مأموریت ویژه برای افزایش تخت های كرونایی در تهران استاندار تهران اظهار داشت: به معاونت درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران مأموریت داده شد نسبت به افزایش تخت های بستری کرونا به ۱۱ هزار تخت اقدام گردد.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مقابله کرونای استان تهران اظهار داشت: متأسفانه هم اکنون شاهد افزایش بیماران سرپایی، بستری ها و فوتی ها هستیم به شکلی که ۹۳۰۰ نفر در بیمارستان های استان تهران بستری هستند.
وی اضافه کرد: در اولین مصوبه جلسه امروز به معاونت درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران مأموریت داده شد نسبت به افزایش تخت های بستری کرونا به ۱۱ هزار تخت اقدام گردد. در این راستا هم باید از ظرفیت بیمارستان های دانشگاهی، تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح استفاده گردد تا از این طریق اطمینان حاصل شود که از بستری بیماری در استان تهران خودداری نخواهد شد.
وی افزود: از طرف دیگر باید افزایش کلینیک های سرپایی در همه بیمارستان های استان تهران در دستور کار قرار گیرد و ظرفیت آنها به دو برابر افزایش پیدا کند تا خدمات به مراجعین سرپایی افزایش یابد.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر این که جامعه و بخصوص کسبه کشش اعمال محدودیت های دیگر را ندارند، اضافه کرد: لازم است در این مرحله خود کسبه با همکاری و مشارکت در زمینه مقابله با خیز پنجم این بیماری اقدام نمایند.
وی به مبحث تأمین منابع مالی برای بیمارستان ها اشاره نمود و اضافه کرد: در بحث نقدینگی بیمارستان ها بیمه ها مکلف هستند مطالبات را پرداخت کنند چون که این مطالبات در واقع مطالبات کارکنان است و البته بیمارستان ها هم نیازمند نقدینگی هستند تا نسبت به تأمین تجهیزات و تأمین منابع مالی تجهیزات اقدام نمایند که نیاز است وزارت بهداشت و دولت در این عرصه کمک های لازم را انجام دهند.
استاندار تهران با اشاره به تداوم شرایط موجود ظرف یک هفته تا ۱۰ روز آینده اظهار داشت: هم اکنون شاهد افزایش مراکز تجمیعی واکسن به بالای ۹۰ مرکز هستیم. باتوجه به جمعیت یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفری بالای ۶۰ سال در استان تهران از وزارت بهداشت درخواست می نماییم ادمین سامانه الکترونیکی ثبت نام واکسن را به دانشگاه های علوم پزشکی تفویض اختیار کنند تا نوبت دهی توسط دانشگاه های علوم پزشکی صورت گیرد تا شاهد رجوع بدون نوبت و تجمع در مراکز نباشیم.1400/05/04
20:56:19
5.0 / 5
486
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.