امروز: ۱۴۰۱/۰۵/۲۴

افراد دارای دفیبریلاتور، برای جلوگیری از مرگ زودرس ورزش كنند

افراد دارای دفیبریلاتور، برای جلوگیری از مرگ زودرس ورزش كنند به گزارش هم ماشین خراسان رضوی نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد، تنها اندکی فعالیت ورزشی می تواند به نفع افرادی باشد که دارای دفیبریلاتور قلب کاشته شده هستند.


به نقل از یو اس نیوز، دفیبریلاتور قلب و عروق قابل کاشت (ICD) دستگاهی است که با باتری کار می کند و برای تشخیص ریتم های غیرطبیعی قلب و ایجاد شوک الکتریکی برای بازگرداندن ضربان طبیعی قلب در زیر پوست قرار می گیرد.
نتایج تحقیق جدید نشان داد، بعد از اینکه بیماران ICD را دریافت می کنند، اندکی افزایش فعالیت بدنی خطر بستری شدن در بیمارستان و مرگ زودرس را می کاهد این مورد حتی در شرایطی که تقویت آمادگی جسمانی آنان از یک برنامه توان بخشی رسمی پیروی نمی کرد هم صادق بود.
دکتر برت آتواتر، مدیر الکتروفیزیولوژی موسسه قلب و عروقی اینوا در فیرفکس، واشنگتن آمریکا اظهار داشت: «برنامه های توان بخشی قلب به بیماران یک محیط امن برای افزایش فعالیت بدنی بعد از کاشت ICD را می دهد.»
وی بیان کرد: شواهد نشان داده است که بازتوانی قلب، خطر بستری شدن زیاد در بیمارستان و مرگ را می کاهد اما برنامه های توان بخشی قلب بخصوص در بین زنان، افراد مسن، افراد از گروه های نژادی و قومی متنوع و کسانی که در مناطق روستایی زندگی می کنند خیلی کم استفاده می شود.
آتواتر و گروه وی اطلاعات مربوط به حدود ۴۲ هزار بیمار با میانگین سنی ۷۵ سال که بین سالهای ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ دفیبریلاتور قلب و عروق دریافت کرده بودند را بررسی کردند.
از این تعداد، ۳ درصد در یک برنامه بازتوانی قلب شرکت کردند. طی دوره توان بخشی، فعالیت بدنی آنان حدود ۱۰ دقیقه در روز افزایش پیدا کرد، این میزان در مقایسه با یک دقیقه افت روزانه در میان بیمارانی بود که تحت برنامه توان بخشی قرار نگرفته بودند.
افرادی که در یک برنامه توان بخشی بودند، طی سه سال بعد از دریافت ICD، نسبت به بیمارانی که تحت توان بخشی قرار نداشتند به میزان ۲۴ درصد کمتر احتمال مرگ ومیر داشتند.
این مطالعه همینطور هر ۱۰ دقیقه افزایش فعالیت روزانه را به کاهش ۱.۱ درصدی مرگ ومیر ناشی از تمام علل در آن بازه زمانی مرتبط می کند، خواه بیماران در یک برنامه توان بخشی رسمی باشند یا خیر.
آتواتر اظهار داشت: «ما در این تحقیق بررسی کردیم، آیا فعالیت بدنی خارج از یک برنامه رسمی توان بخشی قلبی می تواند مزایای مشابهی داشته باشد یا خیر و دریافتیم که چنین بود. این نشان میدهد که گزینه های اضافی مانند توان بخشی قلب در خانه ممکنست به بیماران بیشتری کمک نماید تا مزایای سلامتی افزایش فعالیت بدنی را درک کنند.»1400/04/31
14:44:49
5.0 / 5
481
تگهای خبر: دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.