امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۱
مهر گزارش می دهد؛

آتا ركورددار تأخیر پروازی آذرماه، اترك ازگزارش ایرلاین ها حذف شد

آتا ركورددار تأخیر پروازی آذرماه، اترك ازگزارش ایرلاین ها حذف شد هم ماشین: هواپیمایی آتا با انجام ۷۲ درصد پروازهای خود در آذرماه به صورت تأخیردار رتبه نخست تأخیرهای پروازی آذرماه را به خود اختصاص داد.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، سازمان هواپیمایی كشوری علمكرد خطوط هوایی كشور در پروازهای داخلی فرودگاه مهرآباد در آذرماه را منتشر نمود. در این جدول كه منبع آن سامانه اطلاعات و آمار شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران است، شركت هواپیمایی آتا ایر با انجام تاخیردار ۷۲ درصد پروازهای خود، رتبه نخست تأخیرهای پروازی در طول آذرماه را به نام خود ثبت نمود.
پیش از این در اردیبهشت ماه امسال شركت هواپیمایی ایران ایرتور با انجام ۷۴ درصد پروازهای خود به صورت تأخیردار، ركورد تأخیرهای پروازی امسال را به نام خود ثبت كرده بود.
بر اساس آمار جدید، آتا ایر در آذرماه ۶۲۶ پرواز در فرودگاه مهرآباد تهران داشته كه فقط ۱۷۸ سورتی پرواز آن به موقع (۲۸ درصد) و ۴۴۸ سورتی پرواز(۷۲ درصد) هم با تأخیر انجام شده است.
پس از آتا ایر، ایران ایر (هما) كه ۶۵ درصد پروازهایش با تاخیر انجام شد، در رتبه دوم ایرلاین های با بالاترین تأخیرهای پروازی ایستاد. هما در آذرماه ۷۵۹ پرواز در فرودگاه مهرآباد تهران انجام داد- كه از این نظر هم در رتبه دوم تعداد پروازها بعد از آسمان قرار دارد- كه ۲۶۶ سورتی پرواز (۳۵ درصد) را به موقع و ۴۹۳ سورتی پرواز (۶۵ درصد) را با تأخیر به انجام رسانده است.
سومین ایرلاین كشور در آذرماه از نظر تعداد تأخیرات پروازی، نفت ایر (كارون) است كه ۶۴ درصد پروازهای خویش را به صورت تأخیردار به سرانجام رساند. این میزان تأخیر از مجموع ۱۴۹ پرواز با هواپیماهای نفت حاصل شده كه ۵۴ سورتی پرواز (۳۶ درصد) به موقع و ۹۵ سورتی پرواز (۶۴ درصد) را با تأخیر انجام داده است.
همچنین در ماه گذشته ۳ ایرلاین قشم ایر، كیش ایر و آسمان با داشتن ۵۹ درصد تأخیر در پروازهای خود مشتركا رتبه چهارم تأخیرهای پروازی را به دست آوردند. با این حال آسمان با انجام یك هزار و ۲۸ پرواز در ماه گذشته توانست ركورد بیشترین تعداد پرواز را به دست بیاورد كه از این تعداد پرواز، ۴۲۱ سورتی پرواز را به موقع (۴۱ درصد) و ۶۰۷ سورتی پرواز(59 درصد) را هم به صورت تأخیردار انجام داد. قشم ایر و كیش ایر هم به ترتیب ۴۲۰ و ۴۲۳ پرواز را در مجموع در فرودگاه مهرآباد به انجام رساندند كه هر دوی این ایرلاین ها ۲۴۸ سورتی پرواز تأخیردار داشتند.
هواپیمایی معراج كه در چند ماه گذشته همواره ركورددار انجام پروازهای به موقع بود، در ماه گذشته با داشتن ۵۱ درصد تأخیرهای پروازی جزء ایرلاین های «دارای بیش از ۵۰ درصد تأخیرهای پروازی» به حساب می آید.
ضمن اینكه هواپیمایی پویا ایر در این ماه تنها ۷ پرواز داشته كه ۶ سورتی پرواز آن به موقع و ۱ پرواز هم با تأخیر بوده است كه بنابراین بهترین عملكرد را میان ایرلاین های كشور با ۱۴ درصد تأخیر پروازی داشته است.
از دیگر اتفاقات ماه گذشته صنعت هوانوردی، حذف ایرلاین اترك ایر از میان جداول گزارشات عملكرد خطوط هوایی كشور است كه این امر (حذف اترك از گزارشات عملكرد پروازی) در سال های گذشته هم به علت زمین گیر شدن هواپیماهای این شركت، مسبوق به سابقه است. اترك ایر با داشتن ۳ فروند هواپیمای با میانگین سنی ۲۴. ۶ سال كه تنها ۲ فروند آن فعال است، در سال های قبل هم به كرات دچار لغو پرواز شده كه همواره با اعتراض نمایندگان خراسان شمالی در مجلس روبه رو بوده است؛ گفتنی است بِیس پروازی اترك ایر(پایگاه پروازی اصلی)، بجنورد بوده و در ماه آبان ۸۲ سورتی پرواز در مهرآباد داشته است.

1396/10/23
23:39:06
5.0 / 5
5152
تگهای خبر: فرودگاه , هواپیمایی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.