امروز: ۱۴۰۱/۰۷/۰۶

حضور تیم واكنش سریع وزارت بهداشت در سیستان و بلوچستان

حضور تیم واكنش سریع وزارت بهداشت در سیستان و بلوچستان به گزارش هم ماشین سیستان و بلوچستان مسئول کمیته کشوری واکنش سریع کووید-۱۹ وزارت بهداشت اظهار داشت: تیم واکنش سریع وزارت بهداشت هم با هدف ارزیابی دقیق تر اوضاع و به اشتراک گذاری تجارب قبلی در استان سیستان و بلوچستان حضور پیدا کرده است.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا سوری در جلسه ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اظهار نمود: در بازدیدی که از سطح شهر داشتم، هیچ نشانی از وضعیت قرمز ندیدم و در یک نگاه سر انگشتی از هر ۱۰۰ نفر کمتر از نیمی از افراد ماسک زده بودند.
مشاور وزیر بهداشت اضافه کرد: از آغاز بحران کرونا تا کنون تجربه همه گیری سنگینی در استان سیستان و بلوچستان نداشته ایم و موج های قبلی به خوبی مدیریت شده است.
وی افزود: ویروس های جهش یافته جدید معروف به هندی و آفریقایی که قدرت سرایت چند برابری در مقایسه با ویروس های قبلی دارند، در کنار عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی تعداد موارد مثبت این موج را به بیشتر از ۳ برابر موج های قبلی رسانده است.
سوری اظهار داشت: وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی استان شرایط را در بخش های تشخیص، مراقبت و درمان بیماران کرونا تحت کنترل دارند و تجربه های خوبی هم مانند تجربه استان خوزستان را داریم.
مشاور وزیر بهداشت اضافه کرد: تیم واکنش سریع وزارت بهداشت هم با هدف ارزیابی دقیق تر اوضاع و به اشتراک گذاری تجارب قبلی در استان سیستان و بلوچستان حضور پیدا کرده است.
مشاور وزیر بهداشت اظهار داشت: در شرایط فعلی، واقع بینی و نگاه عالمانه به شرایط، پرهیز از سیاسی بازی و استفاده از همه ظرفیت ها برای ثمر بخش شدن اقدامات نظام بهداشت و. درمان لزوم دارد.
منبع:

1400/04/10
12:42:16
5.0 / 5
585
تگهای خبر: مسئول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.