امروز: ۱۴۰۲/۰۶/۳۱
معاون وزیر راه و شهرسازی:

روند راه اندازی طرح اقدام ملی مسكن در اردبیل مطلوب است

روند راه اندازی طرح اقدام ملی مسكن در اردبیل مطلوب است هم ماشین: معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: روند راه اندازی طرح اقدام ملی مسکن در استان اردبیل مطلوب و مناسب می باشد.نعمت الله ترکی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: در مسافرت به استان اردبیل بازدیدی را از طرح اقدام ملی مسکن انجام دادیم تا از نزدیک در جریان راه اندازی واحدهای طرح اقدام ملی مسکن در این استان قرار گیریم.
وی خاطرنشان کرد: از سال قبل راه اندازی ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن در سطح کشور شروع شده که به تناسب اجرای این طرح سهمیه استان ها هم مشخص شده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: با عنایت به ثبت نام متقاضیان در طرح اقدام ملی مسکن در استان اردبیل هم ساخت پنج هزار واحد مسکن از سال قبل شروع شده تا شاهد واگذاری آن به متقاضیان فاقد مسکن و سرپناه باشیم.
ترکی اضافه کرد: سه هزار و ۵۰۰ واحد از این تعداد در شهر اردبیل و یک هزار و ۵۰۰ واحد هم در سایر شهرها راه اندازی می شود که قرار شده از ظرفیت بخش خصوصی و پیمانکاران در این حوزه استفاده گردد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: هر چند قرار بود در سطح کشور با قیمت مصوب زمین برای راه اندازی واحدها در اجرای این طرح واگذار شود اما به ابتکار مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل، زمین مجانی در این استان در اختیار متقاضیان قرار گرفته تا اجرایی شدن این پروژه ها را با سرعت عمل بیشتر شاهد باشیم.
ترکی کیفیت راه اندازی طرح اقدام ملی مسکن را در استان اردبیل مطلوب اعلام نمود و افزود: حتی به نسبت پروژه های شخصی ساز از لحاظ فنی و استانداردهای ملی و بین المللی ساخت واحدهای طرح اقدام ملی مسکن در استان اردبیل باکیفیت مناسب و مطلوبیت در حال انجام می باشد.
وی افزود: مقرر است بخش عظیمی از این واحدها تا آخر سال آینده به متقاضیان واگذار شود که هم اکنون در ۷۰ واحد مسکن احداثی روند کار در مرحله نازک کاری است.
ترکی بیان نمود: در مرکز استان مقرر شده تا راه و شهرسازی با همکاری سایر مجموعه ها راه اندازی طرح اقدام ملی مسکن را با آورده متقاضیان سرعت دهد و در کنار آن بانک مسکن هم موظف به پرداخت تسهیلات مورد نظر شده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: تلاش بر این است تا با سرعت بیشتر این واحدها تکمیل و تا اواخر سال آینده تحویل متقاضیان شود تا صاحبان طرح اقدام ملی مسکن بتوانند از این مجموعه ها استفاده کنند.


منبع:

1400/04/04
18:27:01
5.0 / 5
809
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.