امروز: ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
علی رغم ركود كرونایی حمل و نقل ریلی؛

راه آهن حق دسترسی به ریل شركتهای ریلی را ۳۰ درصد افزایش داد

راه آهن حق دسترسی به ریل شركتهای ریلی را ۳۰ درصد افزایش داد هم ماشین: شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران حق (هزینه) دسترسی به ریل و همینطور اجاره لوکوموتیو به شرکتهای حمل و نقل ریلی را ۳۰ درصد افزایش داد.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، یک شرکت حمل و نقل ریلی بورسی در سامانه کدال (سامانه شفاف سازی شرکتهای بورسی) از افزایش ۳۰ درصدی حق دسترسی به ریل و همینطور افزایش اجاره لوکوموتیو (تأمین نیروی کشش) اطلاع داده است.
بر اساس اعلام کدال، این افزایش هزینه های خدمات شرکت راه آهن به شرکتهای حمل و نقل ریلی از روز گذشته اول تیر ماه ۱۴۰۰ اعمال شده است.
عضو هیئت مدیره انجمن ریلی: کار راه آهن بر خلاف دستورات دولت بود
فرهنگ طلوعی عضو هیئت مدیره انجمن شرکتهای حمل و نقل ریلی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره این اتفاق اظهار نمود: بر خلاف مصوبات دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص ضرورت حمایت نهادهای دولتی از بخش خصوصی، شرکت راه آهن به علت نبود مدیریت صحیح، ۳۰ درصد هزینه هایی که دریافت می کند را افزایش داده است و خدمات ریلی را گران کرده است.
وی اضافه کرد: در حالیکه دولت به راه آهن اعلام نموده نباید چنین کاری کند و می بایست از بخش خصوصی حمایت می کرد، اما آنها چون نمی توانند بهره وری خویش را به نرخ سال ۹۸ نگه دارند، نرخ خدمات را ۳۰ درصد افزایش داده اند.
طلوعی اظهار داشت: ما به این مورد اعتراض کرده ایم ولی فعلا نتیجه ای حاصل نشده است
خاطرنشان می شود مطابق قانون حق دسترسی آزاد به ریل، شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران (دستگاه سیاست گذار بخش ریلی) متولی تعیین نرخ حق دسترسی به ریل از جانب شرکتهای بهره بردار (شرکت های حمل و نقل ریلی) است.

1400/04/02
18:43:48
5.0 / 5
373
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.