امروز: ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
مدیركل راه و شهرسازی استان مركزی:

سهمیه ابلاغی سكونتگاه های غیررسمی در شهر ساوه ۳۶۰ واحد است

سهمیه ابلاغی سكونتگاه های غیررسمی در شهر ساوه ۳۶۰ واحد است مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی با اشاره به این که سهمیه ابلاغی سکونتگاه های غیررسمی در شهر ساوه 360 واحد است، عنوان کرد: حالا عملیات اجرائی 2هزار واحد مسکونی در این شهر شروع شده است.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، احمد مرزبان عصر چهارشنبه در آئین مبادله تفاهم نامه ساخت ۸ هزار و ۱۰۰ واحدی طرح ملی اقدام مسکن با اعلان اینکه سهمیه استان مرکزی از طرف وزارت راه و شهرسازی، ساخت ۲۱ هزار و ۸۹۰ واحد مسکونی بود، اظهار نمود: از این مقدار ۱۲ هزار و ۴۰۰ واحد باید در شهرهای جدید مهاجران و امیرکبیر و بقیه واحدهای مسکونی در شهر اراک و شهرهای استان ساخته شود.
وی افزود: با تعامل و همکاری مسئولان در استان مرکزی فراتر از سهمیه ابلاغی و برمبنای نیاز و تقاضای مردم زمین تامین شده و اجرای تمام طرح های مسکونی در استان شروع و در حال انجام می باشد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی اشاره کرد: در بازبینی طرح جامع اراک، ۷۰ هکتار زمین با مالکیت اداره کل اوقاف به محدوده شهری اراک الحاق شده است، مشروط بر این که برای ساخت و ساز در قالب طرح اقدام ملی مسکن صورت گیرد با اجرای این طرح بزرگ ترین کارگاه مسکن سازی در کشور کلید می خورد.
مرزبان با اشاره به این که بیشترین درخواست متقاضیان مسکن ملی در اراک است، عنوان کرد: در طرح ۲۴ هکتاری انتهای هپکو سه هزار و ۴۰ واحد درحال ساخت مربوط به اقدام ملی مسکن، بخشی مربوط به وزارت دفاع و نیروی انتظامی است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی افزود: ساخت ۶۰۰ واحد مسکونی دیگر در شهرک کوثر اراک از طرف بنیاد مسکن و ساخت ۲۷۰ واحد در طرح بازآفرینی شهری در حال انجام می باشد و ساخت ۱۰ هزار واحد دیگر نیز در استان عملیاتی شده است.
وی با اشاره به این که سهمیه ابلاغی سکونتگاه های غیررسمی در شهر ساوه ۳۶۰ واحد است، عنوان کرد: حالا عملیات اجرائی ۲ هزار واحد مسکونی در این شهر شروع شده و این در حالیست که کل واجدان شرایط مسکن ملی در ساوه ۲ هزار و ۲۰۰ نفر است.
مرزبان افزود: بزرگترین طرح ماندگار حدفاصل دانشگاه پیام نور تا حوزه علمیه خاتم الانبیا اراک است که هشت هزار و ۱۰۰ واحد برمبنای مصوبه شورای مسکن عملیات اجرائی و آماده سازی آن به پیمانکار واگذار شده و در ایام آتی عملیات اجرائی آن کلید می خورد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی در آخر بیان کرد: عملیات اجرائی ساخت پنج هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی سهمیه کمیته امداد و ۱۰ هزار واحد مسکونی دیگر حالا در استان شروع شده است.

1400/03/21
12:30:15
5.0 / 5
309
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.