امروز: ۱۴۰۱/۱۱/۱۵

رییس سازمان تعلیم و تربیت كودك برگزیده شد

رییس سازمان تعلیم و تربیت كودك برگزیده شد هم ماشین: در دومین جلسه هیات امنای سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک؛ با پیشنهاد وزیر آموزش و پرورش، ˮعلیرضا حاجیان زادهˮ بعنوان رییس سازمان تعلیم و تربیت کودک برگزیده شد.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در دومین جلسه هیات امنای سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک با اعلان اینکه ایده توجه به تعلیم و تربیت کودکی مورد توجه اغلب کشورها بوده است، اظهار نمود: این مساله شاید در ایران کمتر مورد توجه عمیق قرار گرفته است که با فرمایشات رهبری و پیگیری شورای عالی انقلاب فرهنگی این مساله در دستورکار قرار گرفت و ساماندهی مهدهای کودک و توسعه این ماموریت برای افرادی که در این سنین هستند، بعنوان ماموریت این سازمان تعریف شد.
وی ادامه داد: اساسنامه این سازمان به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده و اقداماتی جهت راه اندازی آن انجام شده است پس حالا باید درباره انتخاب رییس تصمیم می گرفتیم.
حاجی میرزایی بیان کرد: بر طبق ۳معیار مشخص دنبال افرادی بودم که برای این سازمان پیشنهاد کنم یک معیار این است که فرد باید در زمینه تعلیم و تربیت کودک کار کرده باشد و حوزه و ضرورت های آنرا بشناسد، معیار دیگر این است که این سازمان جدیدالتاسیس است و نیازمند مدیر کاردان و باتجربه است پس فرد انتخاب شده باید توانایی اداره و تاسیس این سازمان را داشته باشد.
وزیر آموزش و پرورش در مورد شاخص سوم اظهار داشت: رییس این سازمان باید آموزش و پرورش را بشناسد برای مجموعه این خصوصیات افراد زیادی داشتیم که درنهایت به آقای حاجیان زاده رسیدیم.
وی اعلام نمود: حاجیان زاده سابقه کار برای کودکان و مجلات رشد را دارد و دراین زمینه فعالیت نموده است. او مدتی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بوده است و جز مدیران شناخته شده و خوش نام آموزش و پرورش است پس پیشنهاد من علیرضا حاجیان زاده است.
علیرضا حاجیان زاده دبیر ستاد همکاریهای حوزه علمیه و آموزش و پرورش نیز بعد از سخنان وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: سال هاست با عناصر مربوط به کودک آشنایی نزدیکی دارم و اطلاعاتی را در این عرصه کسب کرده ام.
وی افزود: کودکان باید در خانواده تربیت شوند و توانمندسازی خانواده ها یکی از عناصر جدی این سازمان خواهد بود. مربیان نیز اثرات خوبی بر روی کودک دارند و انتخاب و توانمندسازی آنان مهمست.
حاجیان زاده اظهار داشت: به علت آشنایی بنده با وزارت آموزش و پرورش تعامل با بخش های مختلف وزارتخانه برایم آسان است و باید این تعامل ادامه دار باشد.
وی همین طور در ادامه اشاره کرد: بهره مندی از ظرفیت های موجود کشور را جز اصلی برنامه ها و سیاست های خود می دانم، تمرکز بر سیاست گذاری، راهبری و هدایت اصل دوم برنامه های من است، این سازمان باید دانش محور باشد و نیروهای خلاق و متخصص را جذب نماید.
حاجیان زاده نوع مدیریت در این سازمان را پروژه محور و مساله محور دانست و اعلام نمود جهت راه اندازی این سازمان باید اولویت ها و تولید محتواهای مشخصی را تدوین کرد. همین طور تنظیم استانداردهای لازم را برای مهدکودک ها حائز اهمیت می دانم.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، گفتنی است در این نشست ضمن این که افراد حاضر به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود برای انتخاب رییس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک پرداختند، برای انتخاب حاجیان زاده بعنوان رییس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک از طرف اعضای هیات امنای سازمان رای گیری صورت گرفت و درنهایت با اکثریت آرا علیرضا حاجیان زاده بعنوان رییس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک منصوب گردید.
منبع:

1400/03/20
00:55:16
5.0 / 5
629
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.