امروز: ۱۴۰۱/۰۹/۰۶

كارانه پزشكان سازمان تامین اجتماعی نهایی شد

كارانه پزشكان سازمان تامین اجتماعی نهایی شد معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استانهای سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: مصارف تامین اجتماعی ماهانه حدود 21 هزار میلیارد تومان است که باید ماه به ماه برای پرداخت حقوق بازنشستگان، حوزه درمان و سایر هزینه‏ های جاری این سازمان صرف شود.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، عادل دهدشتی در آیین تکریم و معارفه مدیرکل و مدیر درمان تامین اجتماعی استان بوشهر اضافه کرد: سال قبل ۴۸ هزار میلیارد تومان از مطالبات تامین اجتماعی از دولت وصول شد. همین طور در قانون بودجه برای امسال پیش بینی شده است که ۸۹ هزار میلیارد تومان مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت دریافت شود.
وی اظهار داشت: در ۲ سال اخیر خدمات شایانی در سازمان تامین اجتماعی انجام شده است و بواسطه اقدام ‏های ریشه ‏ای و اساسی که صورت گرفته به نظر می‏ رسد با تغییر دولت ‏ها و مدیریت ‏ها نیز بتوانند به این مسیر ادامه دهد.
دهدشتی اظهار نمود: یکی از موضوع‎ هایی که مطالبه جدی جامعه ذی نفعان سازمان تامین اجتماعی در برخورد با کارکنان بود تفاسیر گوناگون از بخشنامه‏ ها، دستور العمل‏ ها و قانون بود که برای حل این مشکلات تنقیح بخشنامه ها و دستورالعمل ها در دستور کار قرار گرفته است.
وی ادامه داد: دراین زمینه با اقدام های صورت گرفته تا به امروز ۲ هزار بخشنامه و دستورالعمل در سازمان تامین اجتماعی تنقیح، تخلیص و اصلاح شده که کاری بسیار بزرگ است.
دهدشتی بیان کرد: سازمان تامین اجتماعی سه و نیم میلیون نفر بازنشسته و مستمری بگیر دارد که مطالبه جدی در این بخش این بود که فارغ از اعمال ماده ۹۶ افزایش حقوق و مستمری آنها با نرخ تورم همخوانی داشته باشد که با متناسب‏ سازی صورت گرفته در مرداد ۹۹ و اردیبهشت امسال بخش قابل توجهی از این مهم محقق شده است.
وی اظهار داشت: به طور متوسط از اسفند سال ۹۸ تا اردیبهشت ۱۴۰۰ افزایش حقوق در حداقلی بگیران، میانه بگیرها و حداکثر بگیرها بعنوان همه طیف های مستمری و حقوق بگیر ۱۳۰ درصد به طور متوسط بالا رفته است.
دهدشتی اظهار نمود: این اقدام کار بسیاری بزرگ نسبت به منابع سازمان بود که رضایت مندی بیمه شدگان سازمان را به همراه داشته است.
وی ادامه داد: در حوزه تحول دیجیتال نیز در بخش بیمه ای و درمانی سازمان گام ‏های بسیار بزرگ و موثری برداشته است.
دهدشتی اظهار نمود: در این ارتباط نسخه الکترونیک بعنوان تکلیف قانونی در برنامه ششم توسعه بود که در سال پایانی آن سازمان تامین اجتماعی خودرا مکلف به پیاده سازی این قانون کرد.
وی اظهار داشت: در نتیجه این اقدام سازمان تامین اجتماعی حالا پیشتاز نسخه الکترونیک در کشور است و در حوزه بیمه نیز در قالب طرح ۳۰۷۰، ۳۰ خدمت اصلی سازمان که بیشترین مراجعه بیمه شده های سازمان را داشتند تبدیل به خدمت غیرحضوری شده است.
دهدشتی اظهار داشت: در این راه اشکال هایی نیز وجود دارد که با شناسایی آنها درحال برطرف شدن است که با تحقق کامل آن ۷۰ میلیون مراجعه به سازمان تامین اجتماعی کاهش خواهد یافت.
وی در بخش دیگری اظهار داشت: راه اندازی ۶۱ مرکز درمانی جدید تامین اجتماعی در بودجه ۱۴۰۰ پیش ‏بینی شده است که از این مقدار چهار درمانگاه آن سهم استان بوشهر است که با پیشرفت قابل توجه امسال به بهره برداری می‏ رسند.
دکتر هوشنگ فولادی، مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی نیز در این آیین اظهار داشت: توجه به وضعیت معیشت کارکنان، پزشکان و پرستاران در دستور کار سازمان است که در این ارتباط بعد از ماه ها آیین نامه نظام پرداخت کارانه به پزشکان این سازمان نهایی شده و هفته قبل نیز به تصویب هیات امنا رسید.
فولادی اضافه کرد: بخشنامه یاد شده امروز و فردا برای اجرا ابلاغ خواهد گردید که دغدغه پزشکان در خصوص فاصله گرفته درآمدهای آنها از پزشکان بخش دولتی است، پاسخ داده خواهد شد و انگیزه ای مضاعف برای خدمت آنها در مراکز ملکی سازمان همچون بیمارستان هایی مانند نبی اکرم عسلویه (استان بوشهر) خواهد بود.
وی بیان کرد: در بحث کارکنان نیز افزایش احکام کارکنان حوزه درمان در وزات بهداشت و بیمارستان های دانشگاهی نشست های فشرده ای برگزار شده که از این هفته مصوبه های آن ابلاغ خواهد گردید.
فولادی افزود: بحث مزایای مشاغل سخت و زیان آور بعنوان مطالبه پرستاران از طرف واحد حقوقی سازمان درحال پیگیری است تا به شکلی قانونمند به آن پاسخ داده شود.
وی اظهار داشت: در متناسب سازی میزان دریافتی کادر درمان در مقایسه با کادر درمان وزات بهداشت اتفاق خوبی افتاده که در نتیجه آن این تفاوت به حداقل خواهد رسید.
فولادی اظهار داشت: در بحث ۵۰ درصد فوق العاده ویژه ای که در وزارت بهداشت و درمان پرداخت گردید این مساله در دست پیگیری است که این افزایش در حوزه درمان تامین اجتماعی به شکلی صورت گیرد تا کارکنان حوزه بیمه ای را نیز شامل شود.
وی بیان کرد: موضوع ‎های حق اشعه، فوق العاده مناطق جنگی، حق شیفت و نوبت کاری که مطالبه کارکنان حوزه درمان است نیز پیگیری آن در حال انجام می باشد.
فولادی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار نمود: در موج سوم بیماری کرونا در آبان ماه سال قبل تعدادی از بیمارستان های سازمان تامین اجتماعی با کمبود اکسیژن مواجه بودند که با تامین اعتبار ۷۵ میلیارد تومانی نسبت به حل این کمبود اقدام شد.
وی ادامه داد: با این اقدام بیمارستان های تامین اجتماعی کشور در موج چهارم بیماری کرونا بسیار خوش درخشیدند و آمار مرگ و میر بیماران در بیمارستان های سازمان به میزان قابل توجهی در مقایسه با سایر بیمارستان ها کاهش پیدا کرد.
فولادی گفت: همین طور با هدف تکمیل و به روز رسانی سیستم تهویه بیمارستان ‎های تامین اجتماعی ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص پیدا کرد.
وی اشاره کرد: در سال قبل یکهزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه سطح بندی هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی به حوزه درمان اختصاص داده شد.
فولادی تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی با بیش از ۱۱ هزار تخت بیمارستانی نزدیک به ۱۵ درصد از بسته های خدمتی و تولید درمان کشور را عهده دار است.
وی اظهار داشت: این سازمان در حوزه درمان مستقیم با ۷۷ بیمارستان ملکی و ۳۰۸ مرکز درمانی سرپایی (از درمانگاه‏ های سطح یک عمومی گرفته تا درمانگاه‏ های تخصصی، پلی کلینیک و مراکز جراحی محدود) به بیمه شدگان ارائه خدمت مستقیم می دهند.
فولادی اضافه کرد: در طرح نظام سطح بندی و توسعه ۵۵۱ تخت بیمارستانی در سازمان تامین اجتماعی با پیگیری ‏های خوبی که از طرف دکتر زهرا نویدی فر مدیریت درمان تامین اجتماعی استان بوشهر در سال قبل انجام شد حدود یک پنجم این تخت‏ ها به استان بوشهر اختصاص پیدا کرد.
وی تصریح کرد: در استان بوشهر تا قبل اجرا طرح توسعه‏ ای توسط سازمان اجتماعی ۲۶۰ تخت بیمارستانی ارائه خدمت داشت که با ۱۰۰ تختی که به مجموع تخت های درمانی تامین اجتماعی در این استان افزوده شد شمار آن به ۳۶۰ تخت افزایش پیدا کرد.
مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: بزودی نیز چند تخت ویژه نیز در بیمارستان مهر برازجان به بهره ‏برداری خواهد رسید.
وی افزود: در ۲۹ بیمارستان کشور مصوب شد، درمانگاه ‎های داخلی بیمارستان به محوطه بیمارستان منتقل شود که این طرح در بیمارستان سلمان فارسی بوشهر اجرا می گردد.
فولادی گفت: افزایش ساعت کاری و افزایش سطح تعدادی از مراکز درمان سرپایی در دستور کار سازمان قرار گرفته است که در استان بوشهر نیز پنج مرکز متقاضی اجرای این طرح هستند.
وی اظهار داشت: از جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری استان بوشهر ۸۳ درصد آن در پوشش بیمه سازمان تامین اجتماعی هستند که این نسبت در هیچکدام از استانهای کشور وجود ندارد.
محمدتقی ایرانی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر نیز در این مراسم اظهار داشت: انتخابات ۲۸ خرداد ماه با همه فراز و فرودهایش یک انتخاب سرنوشت‎ ساز برای کشور است.
ایرانی اضافه کرد: مطالبات امروز مردم در عرصه انتخابات از داوطلبان رییس جمهوری این است تا موارد مدنظر آنها جدی تر و در جایگاه قانونی خود مطرح و پرداخته شود.
وی بیان کرد: مطالبه های مردم در حوزه های تامین اجتماعی، درمان، تجهیزات پزشکی است و در رابطه با واکسن کرونا نیز باید از کنترل کشورهای قدرتمند خارج و در اختیار کشورهای مستقل قرار بگیرد.
وی ادامه داد: جامعه ایرانی پویا از لحاظ فکری، سیاسی، اجتماعی با سال ها تمدن و هویت ملی و دینی به حق است که از بهترین امکانات توسعه و اجتماعی برخوردار باشد.
ایرانی اشاره کرد: رییس جمهور آینده به طور قطع باید نسبت به تامین اجتماعی و عدالت اجتماعی پایدار، پایبند و پاسخگو باشد.
معاون استاندار بوشهر اظهار داشت: در بخش درمان جامعه ناامید به مدلول بیماری است اما با این وجود عده ای می خواهند جامعه بیمار باشد و با تلقین یاس وناامیدی، امید را از جامعه بگیرند.
عباس دیری، مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهرگفت: همدلی، رضایت هر چه بیشتر مردم، تمرکز مطلق بر انجام وظیفه، اخلاق محوری، توسعه سازمان با افزایش جمعیت زیر پوشش، تعامل سازنده با همه دستگاهها به ویژه نمایندگان استان بوشهر در اولویت کاری مدیریت جدید تامین اجتماعی خواهد بود.
عباس دیری اضافه کرد: رعایت انصاف و عدالت با همکاران، مبارره با فساد اداری و ترویج اخلاق دینی و معنویت از دیگر رویکردهای مدیریت جدید تامین اجتماعی در استان بوشهر خواهد بود.
وی افزود: معیشت و رفاه کارکنان، آموزش آنها، تعامل با اصحاب مطبوعات و رسانه باتوجه به کارکرد موثر آنها، پیگیری مطالبات مسئولان ارشد سازمانی و استانی، برنامه‎ محوری و نظم محوری در این راه با جدیت تمام دنبال خواهد شد.
دکتر سید جواد رکاب پور، مدیر درمان تامین اجتماعی استان بوشهر اظهار داشت: در راه خدمت اهتمام بر تقویت نقاط قوت است و چنانچه نقطه ضعفی وجود دارد به تدریج با انتقاد سازنده برطرف شود تا اهداف سازمان به یک هدف مناسب نائل شود.
رکاب پور اضافه کرد: اگربتوان حتی یک روز یک تخت بیمارستانی یا درمانگاه زودتر به مرحله بهره ‏برداری برسد می توان جان یک یا چند بیمار را نجات داد.
وی بیان کرد: در این راه تمام توان خودرا به کار می گیرم تا بهترین خدمات را به مردم استان بوشهر ارائه شود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، در این آیین عباس دیری بعنوان مدیرکل سازمان تامین اجتماعی و دکتر سید جواد رکاب‏پور بعنوان مدیر درمان تامین اجتماعی عرضه شدند و از تلاش ‏های عبدالله شیرکوند بعنوان مدیرکل سابق و دکتر زهرا نویدی فرد بعنوان مدیر سابق درمان تامین اجتماعی در استان بوشهر تجلیل شد.
منبع:

1400/03/09
20:41:16
5.0 / 5
503
تگهای خبر: آب , تخصص , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.