امروز: ۱۴۰۲/۰۶/۳۱

پاسخ مدیرعامل فرودگاه امام به ابهامات درباره هواپیمای اوكراینی

پاسخ مدیرعامل فرودگاه امام به ابهامات درباره هواپیمای اوكراینی هم ماشین: مدیرعامل فرودگاه امام خمینی جزئیات اتفاقات رخ داده در روز سانحه سقوط هواپیمای را تشریح نمود.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، محمدمهدی کربلایی امروز در نشستی خبری تشریح اقدامات فرودگاه امام خمینی (ره) درباره ماجرای سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی اظهار داشت: پس از سقوط هواپیمای اوکراینی پرواز ایرلاین های خارجی تا اواسط سال قبل متوقف گردید و بعد از آن به تدریج ایرلاین های منطقه و اروپایی شامل لوفتهانزا و اتریش ایر پروازهای خودرا به فرودگاه امام شروع کردند.
وی افزود: بامداد روزی که هواپیما سقوط کرد به من اطلاع دادند و من خودرا به محل سانحه رساندم، کسی به ما علت سقوط را نگفت بلافاصله اوکراینی ها هم رسیدند و کمیته سانحه را تشکیل دادیم.
مدیرعامل فرودگاه امام خمینی اظهار داشت: اوکراینی ها اصرار داشتند سانحه غیرعمدی است، سعی کردیم حادثه را مدیریت نماییم، پرواز اوکراینی از محدوده فرودگاه خارج شده بود و برج مراقبت ما پرواز را به برج مراقبت مهرآباد تحویل داده بود.
وی اظهار داشت: این که گفته می شود قبل از رسیدن مسئولان فرودگاه امام و سازمان هواپیمایی، بازمانده های قطعات هواپیما جابجا شده بود حقیقت ندارد به جز تیم های سازمان هواپیمایی کشوری هیچ کس اجازه جابجایی باقیمانده قطعات را نداشت.
کربلایی درباره بدهی ایرلاین ها به فرودگاه امام خمینی اظهار داشت: بیش از هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بدهی ایرلاین های داخلی است اما ما از خارجی ها مطالباتی نداریم و معمولاً به سرعت بدهی خودرا تسویه می کنند.
وی اظهار داشت: اردیبهشت سال قبل که پروازها از سر گرفته شد تعداد پروازها خیلی کم بود و روزانه تا ۳۰ پرواز رفت و برگشت انجام می شد. از اواخر ۹۹ شرایط بهتر شد و از اسفند ۹۹ به ۴۰ تا ۴۵ پرواز رفت و برگشت در روز و از فروردین ماه امسال تا ۶۰ پرواز رفت و برگشت در روز در فرودگاه امام انجام می شود هم اکنون روزانه بین ۵۰ تا ۶۰ پرواز انجام می شود.
کربلایی اظهار داشت: اگر روزانه ۲۰۰ پرواز در روز داشته باشیم می توانیم با ظرفیت کامل به فعالیت ادامه دهیم در سال ۹۶ که اوج کار فرودگاه امام بود روزانه ۳۰۰ پرواز در این فرودگاه انجام می شد.
به گفته وی، تعداد مسافران نیز کاهش یافته و میانگین هر پرواز ۱۰۰ تا ۱۵۰ مسافر است.
مدیرعامل فرودگاه امام خمینی تصریح کرد: سال قبل ۸۵۰۰ سورتی پرواز مسافری و ۲۳۰۰ سورتی پرواز باری در فرودگاه امام به ثبت رساندیم و مجموع مسافران تردد کرده در فرودگاه امام در سال قبل تنها یک میلیون نفر بود با این وجود نه یک نفر نیرو کاهش دادیم و نه حقوق و مزایای کارکنان را کم کردیم.
کربلایی اظهار داشت: نسبت به سال ۹۸ در سال ۹۹ کاهش ۷۰ درصدی درآمد داشتیم اما باتوجه به تسعیر ارز رخ داده درآمدهای ما از نظر ریالی جبران شد ولی باتوجه به هزینه های ارزی، تا حدودی فشار به فرودگاه وارد آمد.منبع:

1400/03/05
23:01:33
5.0 / 5
880
تگهای خبر: آب , ایرلاین , تردد , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.