امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۰
وزیر راه وارد ایروان شد؛

ایران برای ارمنستان جاده می سازد

ایران برای ارمنستان جاده می سازد هم ماشین: وزیر راه و شهرسازی از امضای تفاهم نامه همکاری بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت زیرساخت ارمنستان در جریان سفر خود به این کشور آگاهی داد.به گزارش هم ماشین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در بدو ورود به جمهوری ارمنستان و در جمع خبرنگاران با اشاره به این که توسعه روابط و گسترش همکاری ها بین ایران و کشورهای همسایه همیشه در اولویت برنامه های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بوده است، اظهار داشت: در این سفر به ارمنستان که یک پیوند تاریخی و فرهنگی نیز بین دو ملت وجود دارد، زمینه های گوناگونی برای بسط روابط بررسی خواهد شد.
وی افزود: در حوزه حمل و نقل و زیرساخت های مواصلاتی در گذشته تعاملات و تفاهم نامه هایی بین دو کشور وجود داشته است. اخیراً هم نسبت به ایجاد یک فرصت جدید برای قسمتی از کریدور شمال-جنوب که می تواند بوسیله ارمنستان مورد استفاده قرار بگیرد، گفت وگوهایی کردیم که در این سفر این گفت وگوها وارد جزییات خواهد شد.
اسلامی اضافه کرد: تلاش بر این است که بتوانیم با فراهم آوردن فرصت برای بازسازی و تکمیل زیرساخت ها، مشارکت شرکت های ایراتی در گسترش زیرساخت های حمل و نقل را شاهد باشیم.
وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه زمینه های همکاری بین ایران و ارمنستان با ریشه تاریخی همیشه دارای پتانسیل های بالقوه و بالفعل بوده است، اظهار داشت: شرایط امروز و وضعیتی که در منطقه رخ داد، فرصت های جدید را ایجاد کرده که در تعاملات سه یا چهار جانبه مورد گفت و گو قرار گرفته است. فکر می کنم که حالا وقت مناسبی است که بتوان با توافقاتی که انجام می دهیم در مسائل ترانزیت و حمل و نقل ارتقا وضعیت ایجاد نماییم.
وی اضافه کرد: در مورد تفاهم نامه بین وزارت زیرساخت ارمنستان و وزارت راه و شهرسازی، باید اظهار داشت که مفاد گفت و گو شده در کمیته های کارشناسی مورد بررسی قرار گرفته و این تفاهم نامه که بمنظور گسترش روابط درحوزه های مختلف تدوین شده، فردا امضا خواهد شد.


منبع:

1400/03/03
20:38:14
5.0 / 5
982
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.