امروز: ۱۴۰۲/۰۳/۲۰

موافقت شورا با ایرادات فرمانداری به مصوبه طرح جامع مدیریت پسماند

موافقت شورا با ایرادات فرمانداری به مصوبه طرح جامع مدیریت پسماند به گزارش هم ماشین در جریان دویست و نود و سومین جلسه شورای شهر تهران بررسی اعتراض هیات تطبیق به مصوبه طرح جامع مدیریت پسماند شهر تهران در دستور کار قرار گرفت که در نهایت اعضای شورای شهر تهران با نظر هیات تطبیق در خصوص اضافه شدن دو نماینده استانداری و فرمانداری و پیشنهاد کمیسیون سلامت و محیط زیست در خصوص اضافه شدن فرماندار شهر ری به اعضای کمیته راهبردی طرح جامع مدیریت پسماند موافقت کردند.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، زهرا صدر اعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در گزارش این کمیسیون اظهار داشت: طرح جامع مدیریت پسماند مصوبه بسیار ارزشمندی بود که در این دوره مدیریت شهر ی به سرانجام رسید و لازم است اقدامات خوب شورای پنجم مرتبا گفته شود تا همه دوستان و بخصوص کسانی که به شدت شورای پنجم را زیر سوال می برند گوش های خویش را باز کنند و بشنوند که شورای پنجم کارهای اساسی و زیرساختی بسیاری انجام داده است. ای کاش دلسوز مردم باشیم و صرف نظر از اینکه چه کسی آن را انجام می دهد برای مردم بازگو شود.

وی با اشاره به اینکه طرح جامع مدیریت پسماند طی صدها جلسه کارشناسی به سرانجام رسیده است، اظهار داشت: کلیات طرح در هیات تطبیق مورد تایید قرار گرفت اما در نامه هیات تطبیق پیشنهاد داده شده است که نمایندگان استانداری و فرمانداری تهران به لیست اعضای ثابت کمیته راهبردی اضافه شوند. لازم به ذکر است که مصوبه پس از تصویب در کارگروه مدیریت پسماند استان و شهرستان قابلیت اجرا دارد.

وی افزود: از پیشنهاد هر شخصیت حقوقی که بتواند به اجرای بهتر مصوبات کمک نماید استقابل می نماییم. برپایه بند الف ماده ۲۱ مصوبه، اعضای ثابت شامل معاون خدمات شهری، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند، رئیس مرکز مطالعات، نماینده اداره کل محیط زیست استان تهران، نماینده سازمان شهرداری ها، ۴ نفر از شهرداران مناطق، دو کارشناس خبره مورد تایید شورا اعضایی هستند که اعضای ثابت کمیته راهبری هستند. هیات تطبیق پیشنهاد داده است که نماینده استانداری و فرمانداری هم حضور داشته باشند که با این پیشنهاد موافق هستیم.

نوری ضمن اشاره به پیشنهاد آقای خلیل آبادی اظهار داشت: بحث پسماند در محدوده فرمانداری ری است و پیشنهاد دادند در این ترکیب حضور داشته باشد که از آن استقبال می نماییم. به علت تغییری که در ترکیب زوج و فرد اعضا ایجاد می شود باید تغییراتی در ترکیب ایجاد شود. او به رئیس شورای شهر پیشنهاد کرد اگر امکان دارد در این ترکیب در بند ۴، که می گوید ۴ نفر از شهرداران حضور داشته باشند به ۳ نفر تبدلی و در بند ۱۰ فرماندار شهر ری شود. هیات تطبیق در ردیف ۸ و ۹ پیشنهاد داده است و پیشنهاد شورا کاهش یک نفر از ردیف ۴ و اضافه شدن فرماندار ری به ردیف ۱۰ است.
وی تصریح کرد: از کارگروه مدیریت پسماند شهرستان و استان انتظار داریم این مورد را هرچه زودتر در دستور کار قرار دهند و آن را اجرائی کنند.

به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، در نهایت اعضای شورای شهر تهران با نظر هیات تطبیق در خصوص اضافه شدن دو نماینده استانداری و فرمانداری و پیشنهاد کمیسیون سلامت و محیط زیست در خصوص اضافه شدن فرماندار شهر ری به اعضای کمیته راهبردی طرح جامع مدیریت پسماند موافقت کردند.1400/02/21
13:51:18
5.0 / 5
646
تگهای خبر: آب , خدمات , ساخت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.