امروز: ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
معاون وزیر راه:

10 هزار واحد مسكن ملی در كشور آماده افتتاح است

10 هزار واحد مسكن ملی در كشور آماده افتتاح است هم ماشین: معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه 19 خرداد آخرین مهلت ثبت اطلاعات سکونتی و ملکی در سامانه املاک و اسکان است از آماده افتتاح بودن 10 هزار واحد مسکن ملی در کشور آگاهی داد.به گزارش هم ماشین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده درباب جزییات افتتاح های طرح اقدام ملی مسکن تا اختتام دولت دوازدهم، اظهار داشت: با توجه به این که قسمتی از واگذاری ها به شکل واگذاری گروهی و کوچک مقیاس بوده است این اطلاعات در حال جمع آوری و نهایی شدن است که به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.
محمودزاده افزود: ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن، آبان سال ۹۹ راه اندازی شد. اکنون نیز نزدیک به ۱۰ هزار واحد آماده افتتاح است. ما در وزارت راه و شهرسازی به دنبال آن هستیم تا با مقیاس های بیشتری افتتاح طرح اقدام ملی مسکن را داشته باشیم.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباب اجاره داری حرفه ای و تصمیم دولت برای اجرائی شدن آن، اظهار داشت: سال قبل بخشنامه اجاره داری حرفه ای به دولت ارسال شد که اکنون در کمیسیون های دولت در دست بررسی می باشد.
وی درباب بازار اجاره، اظهار داشت: کمک ودیعه اجاره و تمدید اجاره ها به ستاد ملی کرونا، پیشنهاد شده است که در این زمینه، ستاد ملی کرونا تصمیم گیری خواهدنمود.
محمودزاده درباب سامانه ملی املاک و اسکان نیز، اعلام نمود: در قانون، دو ماه برای تکمیل اطلاعات در سامانه ملی املاک و اسکان زمان گذاشته شده است که این کار اقدام بزرگ و گسترده است و برمبنای برنامه ریزی ها، سرپرستان خانوار باید اطلاعات سکونتی و ملکی خودرا در سامانه به آدرس http: //amlak.mrud.ir ثبت کنند.
به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی تمامی اشخاص حقیقی و حقیقی ملزم به ثبت اطلاعات سکونتی و املاک خود در سامانه هستند و قانونگذار برای اشخاص حقوقی نیز دو برابر مالیاتی را پیش بینی کرده است. در این قانون برای اشخاص حقیقی داشتن دو واحد مسکونی در صورتیکه در دو شهر مختلف باشند، مجاز است و مشمول مالیات نمی گردد در صورتیکه برای اشخاص حقوقی این امکان سلب شده است. بدین سبب قانون برای شخصیت های حقوقی سخت گیرانه تر است.
محمودزاده اشاره کرد: صاحبان املاک حقوقی چنانچه ملکی خالی در اختیار داشته باشند مشمول دو برابر مالیات هستند.
گفتنی است، وزارت راه و شهرسازی بمنظور سهولت در ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان، ۲۴ ساعته به سوالات شهروندان پاسخ می دهد. بر همین اساس، مرکز ارتباط مردمی سامانه ملی املاک و اسکان کشور با شماره ۵۹۱۹۸-۰۲۱ وشماره پیامکی ۰۲۱۱۹۳ برای پاسخگویی بصورت ۲۴ ساعته آمادگی دارد.
شهروندان تهرانی با گرفتن شماره ۵۹۱۹۸ و شهروندان دیگر استان های کشور با شماره گیری ۰۲۱۵۹۱۹۸ می توانند در گفت و گو با کارشناسان مرکز ارتباط مردمی سامانه ملی املاک و اسکان کشور موضوع ها و سوالات خودرا مطرح کنند.
انجام خود اظهاری بوسیله سامانه در اینترنت و با کامپیوتر شخصی بصورت رایگان برای عموم برقرار است. همچنین، در صورت تمایل استفاده از خدمات دفاتر پیشخوان دولت با هزینه شخصی نیز امکان پذیر است


منبع:

1400/02/19
15:16:40
5.0 / 5
559
تگهای خبر: آب , خدمات , راه اندازی , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.