امروز: ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
معاون وزیر راه:

نصب 2 هزار دوربین ثبت تخلف در جاده ها

نصب 2 هزار دوربین ثبت تخلف در جاده ها هم ماشین: رئیس سازمان راهداری با تاکید بر این که ارتقای ایمنی جاده ها دغدغه اصلی سازمان است از برنامه ریزی برای نصب 2 هزار دوربین ثبت تخلفات در جاده های کشور آگاهی داد.به گزارش هم ماشین به نقل از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، داریوش امانی با گرامیداشت ۷ اردیبهشت روز ملی ایمنی حمل و نقل اظهار نمود: باتوجه به اهمیت موضوع ایمنی در حمل و نقل و تأثیر آن در توسعه اقتصادی، نامگذاری این روز بعنوان روز ایمنی حمل و نقل در امتداد تاکید بیش از پیش بر رعایت نکات ایمنی در شقوق مختلف حمل و نقل و همچون بخش حمل و نقل جاده ای بوده است.
وی افزود: بدین سان موضوع حیاتی و مهم ایمنی هر ساله مورد توجه آحاد مختلف جامعه خصوصاً دستگاه های مربوطه قرار گیرد و اهمیت آگاه سازی جامعه، آموزش و انجام اقدامات مؤثر در زمینه ارتقای ایمنی مورد توجه قرار گیرد.
وی در ادامه به اقدامات صورت گرفته در جهت افزایش ایمنی حمل و نقل جاده ای کشور اشاره نمود و اضافه کرد: در امتداد اصلاح و رفع نقاط پرحادثه در طول محورهای مواصلاتی کشور، این نقاط شناسایی شده و طی تفاهم صورت گرفته با پلیس راه، بخش زیادی از نقاط مذکور تا حالا رفع شده است. امیدواریم سایر نقاط شناسایی شده نیز تا آخر سال جاری رفع گردد و تا زمان رفع نقاط مذکور، پیش بینی لازم برای آشکارسازی این نقاط و اطلاع رسانی لازم به رانندگان در طول مسیرها صورت گرفته است.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: ساخت مجتمع های خدماتی – رفاهی در طول راه ها از اقدامات بنیادین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در جهت ایجاد امکان استراحت کاربران جاده ای و پیش گیری از حوادث و ارتقای ایمنی است.
امانی در این زمینه تصریح کرد: در زمان حاضر ۸۷۷ مجتمع خدماتی – رفاهی در راه های کشور در حال بهره برداری است، ۴۹۶ مجتمع خدماتی – رفاهی در حال راه اندازی و ۸۵۰ مجتمع خدماتی رفاهی در مرحله ستاندن استعلام است و به طور متوسط در هر ۹۶ کیلومتر یک مجتمع خدماتی – رفاهی وجود دارد که با بهره برداری از مجتمع های در حال راه اندازی، این رقم به طور متوسط به هر ۶۱ کیلومتر یک مجتمع خواهد رسید.
وی درباره اقدامات نرم افزاری در جهت افزایش ضریب ایمنی راه های کشور افزود: باتوجه به تأثیر دوربین های نظارت تصویری و دوربین های ثبت تخلفات حمل و نقل جاده ای در رعایت نکات ایمنی تردد توسط رانندگان و کاربران جاده ای، برمبنای فراخوان صورت گرفته، ۲۰۰۰ دستگاه دوربین نظارت تصویری و دوربین ثبت تخلفات به تعداد فعلی اضافه شود که پیش بینی می شود با راه اندازی دوربین های مذکور، قدرت نظارت و به تبع آن ضریب ایمنی در جاده های کشور به میزان قابل توجهی افزایش یابد.
معاون وزیر راه و شهرسازی همین طور اجرای اقداماتی نظیر خط کشی، نصب نیوجرسی و گاردریل را در امتداد ایمن سازی راه ها عنوان نمود که در دستور کار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای قرار دارد.
امانی از افزایش تعاملات با معاونت راهور نیروی انتظامی بمنظور همراهی و همدلی بیشتر بین دو دستگاه در جهت افزایش ایمنی آگاهی داد و اظهار داشت: راه اندازی پاسگاه های منسجم از سالیان قبل شروع شده و امسال پیش بینی برای راه اندازی ۴۰ پاسگاه در طول راه های کشور بمنظور افزایش نظارت پلیس صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: با راه اندازی برنامه تلویزیونی «رو به راه» و برنامه رادیویی «با من راه بیا» سعی شده از ظرفیت رسانه ملی در جهت دریافت دیدگاه ها و گزارش های مردمی و ترویج فرهنگ ایمنی در این بخش استفاده شود، همین طور از ظرفیت شبکه های اجتماعی برای برقراری ارتباط مطلوب با مخاطبان و اطلاع رسانی های لازم درباب ایمنی بهره برداری شود.
وی اشاره کرد: آموزش رانندگان فعال در بخش حمل و نقل جاده ای از دیگر رویکردهای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است که در دوره شیوع ویروس کرونا این دوره های آموزشی بصورت مجازی برای رانندگان انجام می شود.
وی تحقق ایمنی پایدار را در گرو مشارکت همگانی و تعامل و همکاری تمامی دستگاه های ذی ربط دانست و ابراز امیدواری کرد مجموع برنامه های پیش بینی شده، منجر به افزایش ایمنی و کاهش تصادفات در بخش حمل و نقل جاده ای شود.


منبع:

1400/02/09
21:24:12
5.0 / 5
551
تگهای خبر: اقتصاد , ایمنی , پلیس , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.