امروز: ۱۴۰۲/۰۱/۰۳
رئیس كمیته محیط زیست شورای شهر تهران تاكید كرد

لزوم نظارت كامل بر تشدید و كنترل قرنطینه های مرزی

لزوم نظارت كامل بر تشدید و كنترل قرنطینه های مرزی هم ماشین: رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به اینکه خبرهای نگران کننده ای درباره پاندمی کرونا در هند به گوش می رسد بر لزوم نظارت کامل بر تشدید و کنترل قرنطینه های مرزی تاکید نمود.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، سید آرش حسینی میلانی در دویست و هشتاد و نهمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری اظهار داشت: شورا یک نهاد اجتماعی است و نباید نگاه سیاسی به آن داشت و باید فضا و فرصتی را فراهم نمود که بهترین نیروهای این آب و خاک در آن خدمت کنند. در حقیقت شوراها یکی از با اهمیت ترین نمودهای دموکراسی خصوصاً در سطح محلی هستند و امید داریم که مراجع بررسی کننده صلاحیت ها حداکثر رواداری را در بررسی تایید صلاحیت ها داشته باشند.
ایشان سپس با اشاره به اینکه خبرهای نگران کننده ای درباره پاندمی کرونا در هند به گوش می رسد اظهار داشت: از دستگاه های مسئول تقاضا دارم نسبت به تشدید و کنترل قرنطینه های مرزی نظارت کاملی را داشته باشند.
وی با اشاره به آلودگی هوای تهران اظهار داشت: امسال به سبب شرایط اقلیمی و خشکی حاکم و کاهش ۴۰ درصدی بارندگی ممکنست در اواخر فصل بهار و تابستان شاهد آلایندگی گرد و غبار باشیم و آلودگی ناشی از ازن بیشتر از سال قبل خواهد بود. در سال قبل ۳۴ روز آلایندگی ناشی از ازن را در تیر و مرداد داشتیم و به سبب شرایط اجتناب ناپذیر کرونائی، طرح ترافیک را هم لغو می نماییم که در منطقه مرکزی احتمال افزایش آلایندگی ازن افزایش می یابد.
میلانی اضافه کرد: باید به مساله گردوغبار نیز توجه کرد. در فرودین ماه با پدیده آلودگی مواجه شدیم و در صورتیکه تعداد روزهای پاک پایتخت در فروردین ماه قابل توجه است امسال تنها دو روز هوای پاک داشتیم و با ۴ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس مواجه بودیم که از کانون های غبارخیز اطراف تهران منتقل شده بود و هنوز غباری که از منطقه عراق و عربستان به کشور وارد می شود به تهران نرسیده و نیاز است تا کارگروه آلودگی هوا تشکیل و تمهیداتی در نظر گرفته شود.
منبع:

1400/02/05
13:39:40
5.0 / 5
645
تگهای خبر: آب , آلودگی , ترافیك , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.