امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
مركز كنترل و پیشگیری از امراض آمریكا منتشر كرد

دستورالعمل جدید درباره ضدعفونی كردن سطوح در دوران همه گیری

دستورالعمل جدید درباره ضدعفونی كردن سطوح در دوران همه گیری به گزارش هم ماشین مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریها در آمریکا اعلام نمود: در بیشتر محیط ها و شرایطی که احتمال آلوده شدن به کروناویروس وجود ندارد، تمیز کردن سطوح تنها با آب و صابون کافیست.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریها در آمریکا با اشاره به دستورالعمل پاکسازی و ضد عفونی کردن هر روزه وسایل و سطوح در مطلبی تازه منتشر کرد: در بیشتر محیط ها و شرایطی که قرار گرفتن در معرض کروناویروس قطعی نیست، تمیز کردن با آب و صابون بجای استفاده از اسپری های ضد عفونی کننده کافیست.
بنابر اعلام این مرکز، تمیز کردن معمول که حداقل یک دفعه در روز با صابون یا مواد شوینده انجام می شود، می تواند بطور قابل توجهی میزان ویروس را در سطوح کم کند.
همین طور ضد عفونی کردن فقط در مدارس و منازلی که مورد مشکوک یا تایید شده مبتلاشدن به کووید-۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته وجود داشته است، سفارش می شود.
این دستورالعمل مکمل سفارش های اخیر کارشناسان بهداشت و متخصصان پزشکی است که سفارش کرده اند احتمال انتقال یا آلوده شدن با ویروس تنفسی بوسیله سطوح در مقایسه با تماس مستقیم با فرد آلوده و ترشحات تنفسی یا انتقال بوسیله هوا پایین است.
متخصصان در پی یافته های جدید تاکید دارند که بیشترین راه انتقال کروناویروس، انتقال تنفسی است و با اهمیت ترین راه های مهار آن استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی است.
به گزارش شبکه خبری ای بی سی نیوز، بگفته کارشناسان استفاده صحیح از ماسک، شستشوی دستها و رعایت دستورالعمل های متخصصان بهداشت می تواند به کاهش خطر انتقال از سطح کمک نماید. عامل اصلی که افراد را به بیماری کووید-۱۹ مبتلا می کند تماس فردی و نزدیک با فرد مبتلاست.
قبل از این نیز کارشناسان این مرکز تایید کرده بودند که انتقال بیماری کووید-۱۹ بوسیله سطوح بسیار کمتر از میزانی است که اوایل شروع همه گیری تصور می شد.
به گزارش هم ماشین به نقل از مدیکال اکونومیک، بنابر اعلام این مرکز، خطر انتقال بیماری بوسیله سطوح در مقایسه با تماس مستقیم، ترشح فرد آلوده یا انتقال هوازی خیلی کم است. بررسی ها نشان میدهد که خطر انتقال بیماری بوسیله سطوح آلوده کمتر از یک در ۱۰ هزار است.
منبع:

1400/01/29
20:58:35
5.0 / 5
973
تگهای خبر: آب , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.