امروز: ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
كنایه وزیر راه به برخی مؤسسات مالی:

هزار واحد مسكونی احتكار كردند

هزار واحد مسكونی احتكار كردند وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: با استفاده از ظرفیت قانون مالیات بر خانه های خالی، جلوی احتکار و انباشت مسکن گرفته می شود.محمد اسلامی قبل از ظهر امروز چهارشنبه ۲۵ فروردین در برنامه زنده تلویزیونی شبکه خبر درباره قیمت مسکن اظهار نمود: بازار مسکن گرفتار التهاب است و قیمت ها واقعی نیست امیدواریم این شرایط حباب گونه از بازار مسکن رخت بربندد و مردم بتوانند ثباتی را شاهد باشند؛ نهاده های مسکن متأثر از شرایط سایر بازارهاست و گرفتار تحول قیمتی شده است.
وی درباره ثبت وضعیت ملکی اشخاص در سامانه املاک و اسکان کشور اظهار داشت: مهم برای ما این بود که بتوانیم طرح جامع مسکن را با اطلاعات دقیق و واقعی طرح ریزی کنیم؛ دولت باید بداند همه ساله برای چند واحد مسکونی برنامه ریزی کند.
طرح جهش تولید مسکن با مفروضات تصویب شده نه آمار ثبتی!
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: هر آنچه در طرح جامع مسکن آمده یا در طرح جهش تولید مسکن به تصویب مجلس رسیده، همه بر مبنای مفروضات آماری است که تحلیلی است نه اقلام ثبتی آماری.
وی خاطرنشان کرد: بر مبنای ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات های مستقیم، امکان ثبت اطلاعات ملکی اشخاص در سامانه املاک و اسکان فراهم شده است؛ مردم از ۱۹ فروردین به این سامانه رجوع می کنند و ما بر مبنای آن، مالک و مستأجر بودن را شناسایی می نماییم و سپس با عنایت به رشد جمعیت و اطلاعاتی که سازمان ثبت احوال از زاد و ولد، مرگ و میر و ازدواج عرضه می دهد با اطلاعات سامانه اسکان تقاطع می دهیم و با عنایت به نتایج به دست آمده برای بخش مسکن برنامه ریزی می نماییم.
برخی مؤسسات ۵۰۰ تا هزار واحد مسکونی می خرند و احتکار می کنند
اسلامی خاطرنشان کرد: پول هایی که وارد مسکن می شود و التهاب و گرانی در این بخش بوجود می آورد یا مؤسساتی که ۵۰۰ یا هزار واحد مسکونی خریداری نموده و از این واحدها برای رسد سرمایه خود بهره می برند، با استفاده از ثبت در سامانه اسکان و همینطور جرایم مالیاتی در نظر گرفته شده برای خالی ماندن آنها، شناسایی و اعمال مالیات شده و سفته بازی در بخش مسکن را پُر ریسک می کند تا هزینه های آنها اضافه شود و پول به سمت ساخت و ساز مسکن برود نه احتکار و انباشت مسکن.
درآمد مالیاتی خانه های خالی به جیب مردم می رود نه دولت
وی تصریح کرد: طبق طرح جهش تولید مسکن، مقرر است درآمدهای حاصل از مالیات بر خانه های خالی، به صندوق مسکن واریز شود که منافع آن در خدمت مردم خواهد بود و در بخش های مصرفی دولت وارد نمی گردد.
وزیر راه و شهرسازی درباره تعویض اراضی مرغوب شهری با خانه های خالی مردم اظهار داشت: اگر واحد مسکونی خالی داشته باشند، طبق نرخ کارشناسی شده و با توافق خود مالک، این واحدها در اختیار مردمی که ثبت نام کرده اند و در فهرست افراد فاقد مسکن ما قرار دارند، گذاشته می شود؛ حتی کسانی که بخواهند تبدیل به احسن کنند هم می توانند از این واحدها بهره ببرند؛ در مقابل ما هم زمین مرغوب شهری در اختیار مالکان این واحدها قرار می دهیم و از آنها حمایت می نماییم تا ساخت و ساز کنند.
عقب نشینی از اظهار نظر قبلی: سال جاری لکوموتیو نمی سازیم!
اسلامی با اشاره به اینکه سال قبل در تولید واگن باری خودکفا شدیم، اظهار داشت: بعید می دانم سال جاری لکوموتیو تولید داخل وارد ناوگان شود.
خاطرنشان می شود هفته گذشته وزیر راه و شهرسازی اعلام نموده بود سال جاری هم لکوموتیو می سازیم هم واگن مسافری.

1400/01/26
22:09:22
5.0 / 5
681
تگهای خبر: تولید , خرید , ساخت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.