امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۳
معاون وزیر راه خبر داد؛

تمدید خودكار اجاره نامه ها منتظر تصمیم ستاد ملی كرونا

تمدید خودكار اجاره نامه ها منتظر تصمیم ستاد ملی كرونا به گزارش هم ماشین معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: مقرر است تا آخر فروردین در ستاد ملی مقابله با کرونا درباره تمدید خودکار قراردادهای اجاره تصمیم گیری شود.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، محمود محمود زاده درباره تمدید قرارداد اجاره مسکن امسال اظهار داشت: سال قبل به علت شیوع کرونا در ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب شد تا قراردادهای اجاره واحدهای مسکونی به صورت خودکار تمدید شود.
وی اضافه کرد: در این مصوبه آمده بود تا ۳ ماه پس بعد از اتمام کرونا، این مصوبه پابرجا است اما در مصوبه الحاقیه بعدی این تصمیم به یک سال (اتمام ۹۹) کاهش پیدا کرد.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی افزود: مقرر است مصوبه نهایی درباره تمدید یا عدم تمدید اجاره نامه ها، در ستاد ملی کرونا تا آخر فروردین سال جاری تصمیم گیری و اعلام گردد.
محمودزاده درباره سقف افزایش اجاره بها در صورت تصویب اظهار داشت: در مصوبه سال قبل ستاد کرونا برای تهران ۲۵ درصد، کلانشهرها ۲۰ درصد و سایر شهرها ۱۵ درصد سقف افزایش اجاره بها تعیین شده بود اما اعمال این تصمیم امسال منوط به تصویب نهایی آن در ستاد ملی مقابله با کرونا است که تا آخر فروردین سال جاری مصوبه جدید دریافت می شود.
وی اظهار داشت: طبق مصوبه موجود، قراردادهای اجاره مسکن، به صورت خودکار تمدید شده تلقی می شوند و نیازی به ظَهرنویسی نیست.
وی درباره استثنائات این مصوبه هم اضافه کرد: بر مبنای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا طبق شرایط زیر موجر از تمدید اجاره بها مستثنا است؛
۱. در صورتیکه موجر ملک خویش را به فروش رسانده باشد
۲. برای یکی از بستگان درجه یک در نظر گرفته باشد
۳. مستأجر با عدم پرداخت به موقعِ اجاره بها به موجر ضرر و زیان وارد کرده باشد
محمودزاده تصریح کرد: برای وام ودیعه مسکن هم پیشنهادهایی داریم و این پیشنهاد همراه با تمدید قرارداد اجاره مسکن، به صورت یک جا در ستاد ملی کرونا بررسی و تصویب خواهد شد.


منبع:

1400/01/16
00:03:52
5.0 / 5
1115
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.