امروز: ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
وزیر كشور خبر داد

شرط سفر حداقلی با رعایت پروتكل ها درنوروز

شرط سفر حداقلی با رعایت پروتكل ها درنوروز وزیر کشور از تصویب کلیات طرح جامع کنترل و کاهش لطمه های اجتماعی در آخرین جلسه شورای اجتماعی امسال آگاهی داد.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در آخر جلسه شورای اجتماعی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز آخرین جلسه شورای اجتماعی در سال ۱۳۹۹ برگزار شد، تلاش ما این بود که یک هفته در بین با وجود وجود کرونا و آثار آن در حوزه های مختلف، برگزاری جلسات شورای اجتماعی را در موعد خود تشکیل دهیم.
وی ادامه داد: خوشبختانه تصمیمات خوبی در این جلسات گرفته شد و دستگاه های مسئول حول مسئولیت های تعیین شده خود گزارش هایی را ارائه کردند که نشان از عملکرد خوب آنها داشت. امروز در ادامه بحث جلسه گذشته بررسی آثار و لطمه های اجتماعی ناشی از شیوع ویروس کرونا مورد بررسی قرار گرفت.
وی اظهار داشت: از جلسه قبلی تا کنون کارگروه ها بررسی های دقیقی را انجام دادند و امروز دستگاه های مختلف گزارش هایی را ارائه کردند. همه دستگاه های مرتبط در حوزه شیوع ویروس کرونا از منظر لطمه شناسی در حوزه های اجتماعی اساسا با لطمه هایی مواجهند که همه این لطمه ها احصا شده اند. به همین دلیل دستگاهها طرح ها، برنامه ها و اقدامات خودرا در حوزه جلوگیری، کاهش و مدیریت این لطمه ها در حین شیوع ویروس کرونا و بعد از آن باید به صورت دقیق تدوین و ارائه نمایند و در این حین دستگاه های معین نیز به روشنی مشخص شوند.
وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود به طرح جامع کنترل و کاهش لطمه های اجتماعی بعنوان یکی دیگر از دستورجلسات شورای اجتماعی اشاره نمود و اضافه کرد: پیش تر و از سال ۱۳۹۵ که شورای اجتماعی با نگاه جدید و باتوجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور، طرحی برای مقابله با لطمه های اجتماعی ارائه شده بود که در آن لطمه ها مشخص شده بود و تا امسال برمبنای این طرح کار می کردیم؛ اما باتوجه به تجربه و تکلیفی که قانون برنامه ششم مشخص کرده بود با تشکیل کارگروه های متشکل از کارشناسان و خبرگان این حوزه طرح جامع کنترل و کاهش لطمه های اجتماعی مطرح و در جلسه امروز کلیات آن به تصویب رسید.
وی افزود: در این طرح سیاست ها، برنامه ها و اولویت برنامه ها مشخص شده است. بی شک برخی لطمه ها پیش برنده و برخی محرک های لطمه های بعدی هستند که این اولویت بندی برای بهره بهتر از منابع مالی و اجرا در زمان کوتاه انجام شده است.
رحمانی فضلی بررسی موضوع سفر در نوروز باتوجه به شیوع ویروس کرونا را یکی دیگر از دستور جلسات امروز شورای اجتماعی خواند و اضافه کرد: اساسا موضوع سفر، سیاحت و زیارت امری اجتماعی است که در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت. روز گذشته ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام نمود که به جز شهرهای قرمز و نارنجی شهروندان می توانند با رعایت پروتکل ها به صورت مضاعف سفر داشته باشند. اساسا پروتکلهای جدید ابلاغ خواهد گردید و برای دستگاهها به صورت جداگانه وظایفی نوشته شده که باید به صورت کامل نسبت به اجرای آنها اقدام نمایند.
وی اشاره کرد: امیدواریم با رعایت کامل پروتکل ها نوروزی با نشاط داشته باشیم و باید مراقب باشیم که بعد از نوروز با یک شیوع دیگر مواجه نشویم که این شادابی و نشاط را به غم تبدیل کند.
وزارت بهداشت و ستاد ملی در همین راستا نگرانی هایی را مطرح می کنند. رهبر معظم انقلاب نیز روز گذشته اعلام نمودند که خودشان به سفر نخواهند رفت و مردم نیز باید به سیاست های ستاد ملی مقابله با کرونا توجه نمایند. بی شک باید حداقل سفر و حداکثر رعایت پروتکلهای بهداشتی محقق شود. در این راستا ما زمینه ها را فراهم می نماییم اما بیش از همه مشارکت مردم در این عرصه لازم است.1399/12/17
13:18:51
0.0 / 5
760
تگهای خبر: دستگاه , شورا , مسئول
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.