امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۳
وزیر راه و شهرسازی خبر داد

تولید 50 هزار واحد مسكونی ارزان

تولید 50 هزار واحد مسكونی ارزان هم ماشین: تفاهم نامه همکاری وزارت راه و شهرسازی و یکی از بانکهای عامل در قالب تولید مسکن ارزان و طرح اقدام ملی مسکن به امضا رسید.به گزارش هم ماشین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، تفاهم نامه راه اندازی ۵۰ هزار واحد مسکونی برای دهک های یک تا ۳ درآمدی بامداد امروز بین وزارت راه و شهرسازی و یکی از بانکهای عامل در امتداد طرح اقدام ملی مسکن و در قالب توسعه مسکن ارزان به امضا رسید.
بر اساس این تفاهم نامه مقرر شده است تا به ۵۰ هزار نفری که جزو دهک های کم درآمدی جامعه هستند (دهک های یک تا ۳) ۱۵۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه با کارمزد ۴ درصد تعلق بگیرد که در اجرای این طرح، خانوارهای کم درآمد تازه ازدواج کرده و سرپرست خانوارهایی که دارای ۳ فرزند و بیشتر هستند در اولویت هستند. برمبنای اعلام وزارت راه و شهرسازی، اسامی افرادی که در اولویت دریافت این وام ها و مشارکت در این طرح هستند از طرف معاونت مسکن و ساختمان به بانک اعلام و معرفی خواهند شد. مدت زمان اجرای این تفاهم نامه ۳ سال و مدت بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه ۵ سال تعیین شده است.
محمد اسلامی در این مراسم، اظهار داشت: امضای تفاهم نامه همکاری وزارت راه و شهرسازی و یکی از بانکهای عامل در قالب تولید مسکن ارزان در امتداد طرح اقدام ملی مسکن بمنظور گسترش خیر و نیکی در کشور بر پایه قرض الحسنه و با هدف خانه دار کردن اقشار کم درآمدی پایه گذاری شده است.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تفاهم نامه امروز جامعه محور بوده و زمینه را برای بسط نیکوکاری در کشور فراهم می آورد، اضافه کرد: این تفاهم نامه که برای ۵۰ هزار واحد به امضا رسیده یکی از بی نظیرترین اقدامات پس از انقلاب اسلامی است که جامعه محور بوده و سرمایه اجتماعی را مدنظر قرار می دهد، شامل زوج های جوان و خانوارهای کم درآمدی است که با این کار به دنبال آن هستیم تا باقیات و صالحاتی از خود بر جای بگذاریم.
عضو کابینه دولت دوازدهم افزود: در جریان این تفاهم نامه همکاری، جریان ساخت وساز، کیفیت منابع و پشتیبانی تامین زمین توأمان صورت خواهد گرفت و تولید مسکن ارزان به جریان می افتد.
اسلامی با اشاره به اینکه تا حالا خیرین مسکن ساز، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ستاد اجرائی فرمان امام (ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی کارهای عظیمی در حوزه مسکن ارزان برای دهک های کم درآمدی انجام دادند، توضیح داد: تفاوت تفاهم نامه ای که امروز به امضا رسیده با دیگر طرح های تولید مسکن ارزان در این است که در این طرح مشارکت مردم نیز در سازندگی، توسعه و تولید مسکن برای جامعه هدف در قالب تامین سرمایه قرض الحسنه با سقف ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات و با بازپرداخت ۶۰ ماهه فراهم گشته است.


منبع:

1399/12/14
12:50:49
0.0 / 5
1064
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.