امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۱
كارشناس مركز پژوهش های مجلس:

طرح جهش تولید مسكن پاسخی به بحران مسكن می باشد

طرح جهش تولید مسكن پاسخی به بحران مسكن می باشد به گزارش هم ماشین کارشناس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طرح جهش تولید و تامین مسکن پاسخی مهم به دغدغه بحران و کسری تولید مسکن در کشور است.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، علی فرنام در یک برنامه رادیویی گفت: مجلس یازدهم در پاسخ به دغدغه بحران مسکن دو طرح بسیار مهم یکی طرح «جهش تولید و تامین مسکن» و دیگری طرح «مالیات برخانه های خالی» را در دستور کار خود قرار داد.
وی اضافه کرد: طرح جهش تولید و تامین مسکن پاسخی اساسی به کسری تولید مسکن در کشور است.
کارشناس حوزه مسکن و شهرسازی مرکز پژوهش های مجلس اظهار داشت: طبق برآوردهای طرح جامع مسکن در نسخه های مختلف، کشور سالانه به ساخت ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار واحد مسکونی نیاز دارد.
وی اضافه کرد: این درحالی است که بر اساس گزارش ها در سالهای اخیر سالانه زیر ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور تولید شده است.
فرنام در ادامه کاهش ممتد تیراژ تولید را یکی از عوامل مهم بحران مسکن در کشور دانست و اظهار داشت: طرح مزبور بعنوان یک شتاب دهنده می خواهد این کسری را پوشش دهد.
وی اشاره کرد: طرح جهش تولید یک رکن از ارکان ساماندهی بازار مسکن می باشد و رکن دیگر آن سیاست های کنترلی در قالب مالیات های بخش مسکن می باشد.
این کارشناس حوزه مسکن و شهرسازی مرکز پژوهش های مجلس اظهار داشت: رکود حاکم بر ساخت و ساز بخش عظیمی از اقتصاد را تحت تأثیر قرار داده است.
وی با اشاره به اینکه ساخت مسکن لوکوموتیو اقتصاد کشور است، اضافه کرد: نهاده های تولید مسکن اغلب داخلی است و تامین آنها وابستگی به خارج از کشور ندارد.
فرنام تصریح کرد: رونق و افزایش تولید مسکن می تواند چرخ اقتصاد کشور را به حرکت وادارد و همین طور در امتداد کمک به تامین مسکن اقشار کم درآمد، تسهیل در ازدواج جوانان و کاهش بیکاری ناشی از فعال شدن کارخانه های داخلی و کارهای خدماتی وابسته به مسکن بسیار نقش آفرین است.


منبع:

1399/11/14
11:54:20
0.0 / 5
1053
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خدمات , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.