امروز: ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
گزارش هم ماشین؛

عرضه آبشاری اوراق تسه

عرضه آبشاری اوراق تسه قیمت اوراق تسهیلات مسکن در معاملات امروز فرابورس به دنبال افزایش عرضه این برگه ها که در نماد تسه ۹۹۱۰ به حدود ۶۶ هزار برگه رسید، وارد کانال ۴۰ هزار تومانی شد.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، همزمان با کاهش تقاضای خرید مسکن و افزایش عرضه «اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات خرید مسکن» از جانب دارندگان این کارت ها در فرابورس به علت احتمال کاهش قیمت هر برگه از این اوراق در ایام آتی، قیمت هر برگه از نمادهای زیرمجموعه تسه در معاملات امروز یکشنبه ۱۲ بهمن به کانال ۴۰ هزار تومانی سقوط کرد و با قیمت ۴۸ تا ۴۹ هزار تومان در خیلی از نمادها در ساعات پایانی معاملات امروز مواجه گردید.
این در حالی است که در ساعات ابتدایی معاملات امروز تابلوی اوراق تسهیلات مسکن، برخی نمادهای زیرمجموعه تسه تا حدود ۵۴ هزار تومان (۵۳ هزار و ۹۱۰ تومان) هم افزایش قیمت داشت اما با افزایش عرضه برگه های تسه ۹۹۱۰ (اوراق تسهیلات مسکن صادره در دیماه ۹۹) تا حدود ۶۶ هزار برگه، قیمت های پیشنهادی از جانب متقاضیان دریافت این برگه ها تا ۴۸ هزار تومان هم کاهش پیدا کرد.
بر اساس گزارش منتشره از جانب بانک مرکزی در مورد آمار بازار مسکن در ماه های آذر و دیماه که به ترتیب ۳۵۰۰ و ۲۵۵۵ فقره معامله مسکن به ثبت رسیده است، به نظر می آید با عنایت به کاهش معاملات مسکن از یک سو و همینطور عدم رشد محسوس ساخت و ساز مسکن در ماه های اخیر، بیشترین خریداران اوراق تسهیلات مسکن با نرخ های پایین، دلالان و سفته بازان باشند تا با عنایت به احتمال رونق بازار مسکن در سال آینده و همینطور اتمام محدودیت ۴ ماهه فروش اوراق تسهیلات مسکن صادره در دیماه سال جاری در اوایل سال آینده، بتوانند آنها را با نرخ های بالاتری در بهار و تابستان ۱۴۰۰ به فروش برسانند.
اوراق تسهیلات مسکن صادره در دیماه سال جاری با فروش حدود ۶۶ هزار برگه، پُر معامله ترین اوراق در معاملات امروز فرابورس بود که میانگین قیمت آن ۴۸ هزار و ۵۷۰ تومان بود.
اوراق تسهیلات مسکن صادره در آذر سال جاری هم با نماد تسه ۹۹۰۹ و با فروش ۱۲ هزار و ۶۰۰ برگه، در رتبه پُر فروش ترین تسه های امروز ۱۲ بهمن فرابورس قرار گرفت؛ متوسط قیمت هر برگه تسه ۹۹۰۹ هم به ۵۰ هزار و ۱۳۵ تومان رسید.
اوراق با نماد تسه ۹۹۰۷ (اوراق مسکن مهر امسال) با فروش حدوداً ۳ هزار و ۵۰۰ برگه و متوسط قیمت ۵۲ هزار و ۱۵۴ تومان و تسه ۹۷۱۱ (اوراق مسکن بهمن ۹۷) با فروش ۲ هزار و ۸۰۰ برگه و متوسط قیمت ۴۸ هزار و ۶۶۲ تومان در رتبه های بعدی استقبال مشتریان این برگه ها قرار گرفتند.
کاهش هزینه دریافت تسهیلات خرید مسکن
با احتساب میانگین قیمت هر برگه بر مبنای معاملات امروز اوراق تسهیلات مسکن در رقم ۴۹ هزار تومان، هزینه تهیه این برگه ها و دریافت تسهیلات مسکن کاهش یافته است.
متقاضیان دریافت تسهیلات خرید مسکن زوجین در تهران باید ۴۸۰ برگه به ارزش ۲۳ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان خریداری کنند و متقاضیان تهرانی دریافت تسهیلات فردی خرید مسکن هم می بایست ۱۳ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان برای دریافت این تسهیلات هزینه کنند.


منبع:

1399/11/13
15:36:07
0.0 / 5
807
تگهای خبر: آب , خرید , ساخت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.