امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۱

اجرای بیشتر از یك و نیم هكتار پلازای شهری در میدان راه آهن

اجرای بیشتر از یك و نیم هكتار پلازای شهری در میدان راه آهن به گزارش هم ماشین شهردار منطقه ۱۱ در نشست بررسی طرح های اجرایی کارگاه ملاقات با خیابان ولی عصر(عج)  از اجرای پلازای شهری، تقویت سرانه های خدماتی، بازطراحی و ساماندهی عمقی محدوده میدان راه آهن اطلاع داد.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، نصراله آبادیان در نشست بررسی طرح های اجرایی گروه های کارگاه ملاقات با خیابان ولی عصر(عج) که با حضور راهبران، اعضای گروه ها، معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران و بعضی از مدیران ارشد شهری پایتخت در ساختمان پایگاه مطالعاتی خیابان ولی عصر (عج) برگزار شد؛ ضمن اشاره به تغییرات مهم محله راه آهن از سالهای گذشته تا کنون اظهار داشت: محله راه آهن در منطقه۱۱ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و جزو محلات مهمی است که هرساله بیشتر از ۳پروژه مهم در این محله اجرایی شده و از سال۹۳ تا ۹۹ تغییرات بسیار بزرگ و مثبتی داشته است.
شهردار منطقه۱۱ در تشریح اقدامات مهم محله راه آهن اضافه کرد: بزرگترین پروژه اجرایی در میدان راه آهن بازطراحی میدان بود که در این محدوده بیشتر از یک و نیم هکتار پلازای شهری برای نخستین بار اجرا شد.
وی در ادامه بیان نمود: فعالیت اجرایی در محله راه آهن نیازمند توجه به منزلت شهری برای اثر مثبت اجتماعی است که در این راه پروژه محله ای سوزن بان بعنوان پاتوق محله اجرا شد و برای رفع آثار مخرب اجتماعی در این محدوده بوستان امیریه با تاکید بر پیوست های اجتماعی محصور شد.
آبادیان افزود: دغدغه مهم شهرداری منطقه۱۱ صرفاً کالبد شهری نیست بلکه توجه به موضوعات شهری و احیای فضا برای حضور خانواده ها دارای اهمیت زیادی است که بر همین مبنا با همکاری بخش خصوصی در سالهای گذشته مبادرت به راه اندازی شهرکتاب کردیم.
شهردار منطقه ۱۱ در ادامه توضیح داد: نخستین معضل محدوده راه آهن اغتشاش بصری در ورودی شهر بود که با تلاش و مشارکت همکاران در منطقه۱۱ رفع شد و از سال۱۴۰۰ مرمت های تاریخی در خیابان شوش شروع می شود که ماحصل پیگیری های منطقه در اسناد بالادستی بوده است.
او ضمن اشاره به آمادگی همکاری شهرداری منطقه۱۱ با گروه های اجرایی خیابان ولیعصر (عج )گفت: محله راه آهن ظرفیت های بسیار زیادی دارد و در این محدوده مکان های ویژه گردشگری داریم شامل هتل ها و مسافر خانه ها که برای احیای بافت این محدوده طرح های مهم را در نظر داریم و بزودی در محدوده مسافرخانه ها با رویکرد حفظ حریم میزبان و میهمان آغاز خواهد شد.
طبق گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۱، آبادیان ضمن اشاره به بافت فرسوده محله راه آهن و برنامه های مهمی که در این محدوده انجام شده است؛ افزود: به علت اهمیت اجرای طرح ها در محله راه آهن، این محدوده در ۱۰سال آینده از محله های مهم و پیشرفته تهران خواهد شد و شهرداری منطقه۱۱ با تمام توان اجرایی، آماده همکاری و احیای فضای ورودی خیابان ولیعصر(عج) است.
منبع:

1399/11/11
13:24:54
0.0 / 5
1072
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.