امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۳

وام نوسازی بافت فرسوده از ۱۰۰ به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش می یابد

وام نوسازی بافت فرسوده از ۱۰۰ به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش می یابد به گزارش هم ماشین معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از کوشش برای افزایش سقف تسهیلات نوسازی بافت فرسوده ذیل اجرای طرح اقدام ملی مسکن اطلاع داد.به گزارش هم ماشین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده در مورد احتمال افزایش سقف تسهیلات در بافت فرسوده برای اجرای طرح بازآفرینی شهری در چارچوب طرح اقدام ملی مسکن، اظهار داشت: یکی از تقاضاهای شرکت بازآفرینی شهری این بود که سقف تسهیلات در بافت فرسوده با عنایت به افزایش قیمت ها، افزایش یابد تا بدین سان امکان اجرای طرح اقدام ملی مسکن مهیا شود.
معاون مسکن و ساختمان افزود: در نظر است تا سقف تسهیلات در بافت فرسوده با کم کردن تعداد افرادی که تسهیلات دریافت می کنند، افزایش یابد تا به بدین سان در عدد نهایی اعتبار تخصیصی، تغییری برای مشکل تأمین اعتبار، ایجاد نشود.
معاون وزیر راه و شهرسازی از انجام مکاتباتی در این خصوص با سازمان برنامه و بودجه اطلاع داد و خاطرنشان کرد: چنانچه سازمان برنامه و بودجه موافقت کند، افزایش سقف تسهیلات در بافت فرسوده، عملیاتی و اجرا می گردد.
محمودزاده خاطرنشان کرد: الان تسهیلاتی که پرداخت می شود به ازای هر واحد حدود ۲۵ میلیون تومان از محل صندوق توسعه ملی با کارمزد صفر است که این مبلغ با منابع بانک مسکن ترکیب و به وام ۱۰۰ میلیون تومانی تبدیل می شود. ۵۰ میلیون تومان از این منابع با بازپرداخت ۹ درصدی و ۵۰ میلیون دیگر هم با بازپرداخت ۱۸ درصدی از متقاضیان مسکن در بافت فرسوده دریافت می شود.
وی اظهار داشت: تلاش ما این است که مبلغ اولیه که از محل صندوق توسعه ملی است برای هر واحد افزایش یابد تا عدد نهایی به حداقل ۱۵۰ میلیون تومان افزایش یابد. با این کار درصدد هستیم، ترغیب بیشتری برای مالکان بافت های فرسوده ایجاد شود تا ساخت وسازهای بیشتری برای احیا و اصلاح بافت، مهیا شود.


منبع:

1399/10/30
22:37:33
0.0 / 5
1168
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.