امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۲
وزیر بهداشت مطرح كرد

ضرورت آمادگی برای مواجهه با پیكهای بعدی كرونا

ضرورت آمادگی برای مواجهه با پیكهای بعدی كرونا هم ماشین: بیست و پنجمین جلسه قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشکی با حضور وزیر بهداشت و اعضای قرارگاه، بامداد امروز در تالار حوزه وزارتی وزارت بهداشت اجرا شد.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی، در ابتدای این جلسه که با حضور اعضای قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشکی برگزار شد، ضمن تاکید بر استمرار رعایت پروتکل های بهداشتی در تمامی مراسم و مناسبت ها، اظهار داشت: رعایت پروتکل های بهداشتی باید با جدیت، دقت و به صورت مستمر دنبال شود، عادی پنداری در شرایطی که سیستم بهداشت و درمان به صورت شبانه روزی نهایت تلاش خودرا کرده تا آمار مبتلاشدن و فوتی ها را پایین بیاورد، اساسا باردیگر ما را به شرایط خطرناک همه گیری کرونا باز می گرداند.
بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وی ادامه داد: برگزاری مراسم و آئین ها با زیرپا گذاشتن شیوه نامه های بهداشتی، برای ما مصیبت مضاعف ایجاد می کند، به این معنا که این همه دستاورد درخشان در مدیریت بیماری و همه گیری را به قربانگاه می برد.
وزیر بهداشت در ادامه این جلسه با اشاره به توفیق نظام سلامت در تامین بهینه داروی مورد نیاز مردم در سخت ترین شرایط، خیلی از این موفقیت ها را محصول رویکرد قرارگاه مدیریت دارو و تجهیزات پزشکی، دانست.
ایشان سپس ضمن تاکید بر تولید داخل و تکیه بر دانش دانشمندان داخلی، بر نقش موثر قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشکی در هماهنگی و مدیریت بخش دارو و تجهیزات پزشکی اصرار کرد.
نمکی در ادامه بر ضرورت تسریع راه اندازی تخت های بیمارستانی در دست ساخت و آمادگی سیستم بهداشت و درمان برای مواجهه با پیک های بعدی کرونا و تخصیص منابع مالی لازم برای این منظور، تاکید نمود.
در ادامه، دکتر محمدرضا شانه ساز، رئیس سازمان غذا و دارو درباب تامین و تخصیص ارز دارو و تجهیزات پزشکی، واردات مواد اولیه دارویی و وضعیت تولیدات داخلی، گزارشی ارائه داد.
همچنین، در ادامه، دکتر پیمان عشقی، رئیس سازمان انتقال خون کشور نیز درباب تامین، تولید و توزیع کیت های غربالگری مخصوص گروه های خونی گزارشی ارائه داد.1399/10/30
00:23:25
0.0 / 5
1073
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.