امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۱

استقرار متخصصان طب اورژانس در بیمارستان میلاد

استقرار متخصصان طب اورژانس در بیمارستان میلاد به گزارش هم ماشین سرپرست اورژانس بیمارستان میلاد از ایجاد تحول در خدمات اورژانس اطلاع داد و اظهار داشت: از نیمه اسفند ماه سال گذشته، متخصصین طب اورژانس در بیمارستان مستقر و به بیماران خدمات عرضه می دهند.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، دکتر نسیم غفوریان با اعلان اینکه با بهره گیری از متخصصین طب اورژانس درکمتر از ۶ ساعت بیماران اورژانس بیمارستان میلاد تعیین تکلیف و موارد زیادی هم بیماران در کمتر از ۲ ساعت تعیین تکلیف شده و در صورت نیاز به بخش منتقل می شوند اضافه کرد: متاسفانه با وجود دستورالعمل جامع اورژانس بیمارستانی وزارت بهداشت و استقرار متخصصین طب اورژانس در خیلی از بیمارستان های تهران و کشور، بیمارستان میلاد فاقد متخصصین طب اورژانس بود که با پیگیری و دستور دکتر حمزه زاده مدیر عامل بیمارستان، زمینه خدمات آنان به بیمه شدگان تامین اجتماعی و بیماران برقرار شد.
غفوریان تعیین تکلیف سریع بیماران اورژانس، کاهش ضریب اشغال تخت های اورژانس، افزایش آمار احیای قلبی موفق و افزایش رضایتمندی بیماران را از مزایای استفاده از متخصصین طب اورژانس برشمرد و اظهار داشت: با استفاده ازمتخصصین طب اورژانس، تشخیص ها دقیق تر و شلوغی اورژانس بیمارستان کمتر شده است.
او اشاره کرد: با بهره گیری از متخصصین طب اورژانس درکمتر از ۶ ساعت بیماران اورژانس بیمارستان میلاد تعیین تکلیف می شوند و موارد زیادی هم بیماران در کمتر از ۲ ساعت تعیین تکلیف شده و در صورت نیاز به بخش منتقل می شوند در صورتیکه در گذشته بعضی از بیماران روزها و حتی هفته ها در اورژانس بلاتکلیف بودند.
وی با اعلان اینکه روزانه حدود۲۰۰ بستری از طرف متخصصین طب اورژانس داریم، اشاره کرد: ۲۶ متخصص طب اورژانس در اورژانس بیمارستان میلاد خدمت رسانی می کنند و ۶ متخصص طب اورژانس در یک روز کاری و سه شیفت(۲۴ ساعت) بیماران را ویزیت می کنند.
وی اظهار داشت: با شیوع بیماری کرونا متخصص عفونی مقیم به صورت ۲۴ ساعته در اورژانس بیمارستان میلاد مستقر شده و بیماران مشکوک به کرونا به متخصص عفونی ارجاع می شوند.
غفوریان از استقرار امدادگر در اورژانس بیمارستان آگاهی داد و اظهار داشت: امداد گران بیماران را از درب ورودی اورژانس به واحد تریاژ هدایت می کنند و پس از تریاژ هم، کمک بهیاران و پرستاران بیماران بد حال را تا قسمت های مربوطه همراهی و هدایت می کنند.
وی استقرار کارمند پذیرش در واحد های بستری اورژانس را اقدام دیگری برای رضایتمندی بیماران دانست و اظهار داشت: با این کار از سر درگمی بیماران و همراهان جلوگیری می شود.
سرپرست اورژانس بیمارستان میلاد اصلاح پروسه ها و پروتکل های داخلی درمانی را از دیگر اقدامات انجام شده برای رضایتمندی بیماران دانست وگفت: بطور مثال قبل از این بیماری که با درد سنگ کلیه به اورژانس مراجعه می کرد دردش کنترل و مرخص و به درمانگاه ارولوژی بیمارستان ارجاع می شد اما الان در صورت اندیکاسیون(الزام پزشکی) بوسیله اورژانس بیمارستان با پزشک آنکال مربوطه هماهنگ و بیمار برای درمان قطعی سنگ کلیه بستری می شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد، غفوریان اظهار نمود: الزام ویزیت حضوری بر بالین بیمارانی که نیاز به مشاوره دارند از طرف پزشکان آنکال (بر اساس اورژانس یا غیر اورژانسی بودن ) در مدت زمان تعریف شده از طرف وزارت بهداشت از دیگر اقدامات انجام شده برای بهبود خدمات و رضایمندی بیماران در اورژانس بیمارستان میلاد است.
منبع:

1399/10/20
22:47:51
0.0 / 5
1236
تگهای خبر: تخصص , خدمات , مشاوره
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.