امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۳۱
خزانه دار شورای شهر تهران:

باید حسابرسی ویژه ای درباره پروژه پل صدر صورت گیرد

باید حسابرسی ویژه ای درباره پروژه پل صدر صورت گیرد به گزارش هم ماشین خزانه دار شورای شهر تهران تصریح کرد: اگر می خواهیم دقیقتر پروژه پل صدر را مورد بررسی قرار دهیم باید صفر تا ۱۰۰، این پروژه مورد حسابرسی قرار گیرد و با مصوبات شورای شهر، اختیارات شهردار وقت و رعایت آئین نامه مالی و معاملاتی شهرداری مطابقت داده شود تا بتوان بر مبنای آن به افکار عمومی پاسخ داد.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، سید حسن رسولی اظهار داشت: حسابرس، رویدادهای مالی سال ۹۳ حوزه معاونت عمرانی شهرداری تهران را که تعداد قابل توجهی پروژه در آن سال مالی طراحی و اجرا شده را مورد بررسی قرار داده و امروز به صحن تقدیم شده است. مشخصا درمورد بند ۲۰ که در ارتباط با پل صدر است، باید گفت این پروژه ای نبوده که ظرف ۳۶۵ روز سال ۹۳ از صفر تا ۱۰۰ به انجام رسیده باشد و بطور قطع قبل و بعد دارد.

رسولی افزود: حسابرس در بند ۲۰ این گزارش اشاره نموده است که یکی از موارد عدم تطبیق و ایرادات این است که بودجه مصوبه شورای شهر هزار میلیارد تومان بوده اما تا آخر آن سال ۳۰۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است.
رسولی افزود: اگر قرار باشد به صورت دقیق به سوالاتی از این قبیل که برآورد اولیه ساخت پروژه، هزینه انجام شده و تشریفات حقوقی-قراردادی واگذاری پروژه به پیمانکاران طرح و اجرا چقدر بوده، پاسخ داده شود باید دو کار صورت گیرد. اول اینکه حسابرس گزارش تلفیقی سنواتی را از آغاز آغاز این پروژه تا آخر اعلام نماید. دوم اینکه باید حسابرسی ویژه ای از این پروژه صورت گیرد یا تحقیق و تفحصی درباره پروژه صدر انجام گیرد. ازاین رو درست است که اعضای شورا درباره این پروژه ابهام دارند، اما فقط با انجام حسابرسی یک سال حوزه معاونت عمرانی به همه ابهامات نمی توان پاسخ داد.

رسولی افزود: مهم نیست که ۶ سال از سال مالی ۹۳ گذشته است مهم این است که حسابرس معتمد شورا این سال را بعنوان عدم مغایریت عنوان کرده است. ما بعنوان شورا می خواهیم حکمیت نماییم که چقدر از بندهای اعلام شده از جانب حسابرس همراه با راستی آزمایی و صحت و چقدر بر مبنای فقدان اطلاعات است. ازاین رو رفت و برگشت یک ماهه به شهرداری بالاجبار نیاز است.

طبق گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، خزانه دار شورای شهر تهران تصریح کرد: اگر می خواهیم دقیقتر پروژه پل صدر را مورد بررسی قرار دهیم باید صفر تا ۱۰۰، این پروژه مورد حسابرسی قرار گیرد و با مصوبات شورای شهر، اختیارات شهردار وقت و رعایت آئین نامه مالی و معاملاتی شهرداری مطابقت داده شود تا بتوان بر مبنای آن به افکار عمومی پاسخ داده شود. ازاین رو اگر امروز ما نمی توانیم به همه ابهامات پاسخ دهیم معنایش این نیست که گزارش حسابرس در سال ۹۳ را رد نماییم.
منبع:

1399/10/14
19:33:17
0.0 / 5
1203
تگهای خبر: ساخت , شهردار , شهرداری , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.