امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۳

تغییر برنامه درسی هنرستانیها برای ورود به عرصه كشاورزی

تغییر برنامه درسی هنرستانیها برای ورود به عرصه كشاورزی به گزارش هم ماشین وزیر آموزش وپرورش در نشست مشترک شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش با وزیر جهاد کشاورزی اظهار نمود: نظام تعلیم و تربیت  باید به صورت موثری در خدمت اهداف توسعه ای کشور  قرار گیرد.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، عصر امروز محسن حاجی میرزایی در نشست مشترک شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش با وزیر جهاد کشاورزی که در دفتر وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، با ابراز امیدواری از اینکه نشست مشترک امروز سبب توسعه همکاریهای بیشتر ۲وزارتخانه شود، اظهار نمود: صدمه شناسی توسعه در ایران نشان داده است که مسائل مختلفی در کشور داریم و در خلال دهه ها گذشته این چالش ها حل نشده و همواره ما را با مشکل مواجه کرده است.
وی با اشاره به اینکه تحقق اهداف توسعه متاثر از جریان یادگیری است، اظهار داشت: برای داشتن افراد با کیفیت و نهادهای کارامد باید این جریان را اصلاح نماییم که در این راستا سهم یادگیری قابل بررسی است.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ۷۰درصد کشاورزان افرادی هستند که یا از نعمت سواد بی بهره اند و یا سواد محدودی دارند، اظهار نمود: این مورد نشان داده است نظام تعلیم و تربیت ایران باید به صورت موثری در خدمت اهداف توسعه ای کشور قرار گیرد.
حاجی میرزایی ضمن اشاره به اینکه یکی از کاستی های توسعه، نبود ترکیب هم افزا است، اضافه کرد: برای دستیابی به یک هم افزایی نیارمند همکاریهای مشترک هستیم.
وی با تاکید براینکه باید ریل حرکت را تغییر دهیم، اظهار نمود: حضور وزیر جهاد کشاورزی نقطه عطفی برای شکل گیری یک نگرش و رویکرد جدید است؛ آموزش و پرورش ۱۲سال انسان ها را در اختیار دارد و این افراد بیشتر از ۱۲هزار ساعت در اختیار نظام آموزشی کشور هستند تا برای آینده و ورود به جامعه آماده شوند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: در برنامه درسی، تولید بسته های یادگیری و نظام آموزشی هنرستان ها می توانیم تغییراتی را ایجاد نماییم تا بخش های مختلف کشاورزی بتوانند نیروهای مورد نیاز خویش را از راه هنرستان ها بگیرند.
منبع:

1399/10/14
01:06:14
0.0 / 5
1386
تگهای خبر: تولید , شورا , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.