امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۶
استاندار مركزی:

مجوز جمع آوری پل خیبر اراك صادر می شود

مجوز جمع آوری پل خیبر اراك صادر می شود به گزارش هم ماشین مرکزی استاندار مرکزی اظهار داشت: شهرداری و شورای شهر در عمر باقی مانده تا انتخابات سعه صدر داشته باشند و انسجام خویش را حفظ کنند.


سید علی آقازاده هشتم دیماه در صحن رسمی شورای شهر اراک بیان نمود: شش ماه بیشتر از عمر شورا باقی نمانده است و انصافا در این دوره شورا و شهرداری دلسوزانه تلاش داشتند و اغلب پروژه های نیمه تمام چندین ساله با اهتمام ویژه شورای پنجم و شهرداران منسوب به این شورا انجام شد و کارنامه نسبتا قابل قبولی را از شورا شاهدیم. امیدواریم در مدت باقی مانده از عمر شورای پنجم به دستاوردهای بهتری برسیم کما اینکه افق روشنی را می بینم.
وی با اشاره به اینکه گاهی برخی مباحث پیش می آید، اعضا یا شهردار در شرایط سختی تحت فشار قرار گیرند و طبیعی است که مباحثی را مطرح کنند، اضافه کرد: از اعضای شورا و شهرداری می خواهم در زمان باقی مانده با دیسیپلین و شخصیت مسبوق به سابقه در شورا و شهرداری با تحمل همه سختی ها کار را بگونه ای پیش ببرند که برای دیگران حاشیه ای ایجاد نشود و برخی هم خوشحال نشوند.
آقازاده با تکیه بر اینکه انتقاد حق اعضای شوراست، اظهار داشت: گاهی شورا از سر دلسوزی مواردی را مطرح می کند و مدیران اجرایی باید سعه صدر داشته باشند و این سفارش را به همه مدیران همچون شهردار دارم، شهردار اراک در طول 20 ماه اخیر در زمینه های مختلف کارنامه موفقی داشته و بطور قطع در کارنامه شورا موثر بوده چونکه شورا ریل گذاری کرده است، پس بهانه دست کسی ندهیم و برای شهرداری حاشیه ایجاد نکنیم و با انسجام همیشگی پیش برویم.
وی خاطرنشان کرد: فارغ از هر شعاری عملکرد مدیریت شهری در شهر اراک را در شش ماه اخیر خیلی خوب دیدم و شاهد حرکت موتور پرشتاب شهرداری هستیم، در تمام موارد مطرح شده از جانب اعضا دلسوزی و نگاه کارشناسی را دریافت کردم.
استاندار مرکزی با اشاره به اینکه مجموعه استان و دستگاههای اجرایی از شورای شهر اراک حمایت می کنند، اظهار داشت: خویش را موظف می دانیم که از شرایط فعلی در مدیریت شهر اراک دفاع نماییم چون کارنامه قابل قبول است.
وی ضمن اشاره به راه اندازی 5 تقاطع غیرهمسطح به شهروندان اراک و اینکه اینکارها اقدام خوبی است و می تواند گره کور ترافیکی را حل کند، اظهار داشت: کارهای بزرگی انجام شده و اقدامات ماندگاری انجام شده است، شورای پنجم پروژه های قبل را تمام کرد و شورای ششم هم باید پروژه های شروع شده در شورای پنجم را تمام کند و این سلسله اقدامات تکمیل کننده طرح های شهری همواره ادامه دارد و اتمام پروژه های نیمه تمام و آغاز پروژه های جدید هنر شوراست.
آقازاده اضافه کرد: موضوعاتی همچون خرید نردبان آتش نشانی را این شورا می تواند آغاز کند، مساله تفرجگاهی شهر اراک هم مدنظر قرار دارد. دره گردو هم در روزهای تعطیل جمعیتی 30 تا 50 هزار نفره را میزبان است. باید این پروژه بزرگ را که مورد نیاز و مطالبه مردم شهر است به اتمام برسانیم. در مسافرت اخیر معاون وزیر راه، بزرگراه شمالی شهر اراک در حال دو بانده شدن است و قول راه اندازی تقاطع غیرهمسطح مالک آباد بر روی آزاد راه سلفچگان به اراک هم گرفته شد. با اتمام این دوبانده می توانیم امیدوار باشیم از یک سال آینده ماشین آلات سنگین اجازه ورود به شهر اراک نداشته باشند و این اقدامات ترافیکی به پاکی هوای شهر، ساماندهی ترافیک و زیبایی شهر کمک می نماید.
وی افزود: قول جمع آوری پل خیبر و صدور مجوز آنرا می دهم چونکه کار خوبی در پروژه پیاده راه سازی در حال انجام می باشد و خویش را مکلف به حمایت می دانیم.
آقازاده اظهار داشت: دولت 5 هزار اتوبوس را به مبلغ 500 میلیون دلار تا آخر سال خریداری می کند و از امروز باید سهمیه شهر اراک مشخص شود. با عنایت به کلانشهر بودن شهر اراک و با تایید اینکه کلانشهر شدن این شهر به علت آلوده بودن آن صورت گرفت، باید 200 دستگاه اتوبوس را به خود اختصاص دهیم چونکه درگیر فقر شبکه اتوبوسرانی هستیم و همینطور آمادگی افزایش تعداد تاکسی ها و کاهش عمر ناوگان تاکسیرانی را داریم.
وی در مورد وضعیت آلودگی هوای اراک و مازوت سوزی نیروگاه شازند بیان نمود: برابر مصوبه کارگروه طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک و با عنایت به برودت هوا شرکت گاز نتوانست گاز مورد نیاز نیروگاه را تأمین کند ازاین رو این مجموعه صنعتی، روی مازوت سوزی رفت، مقرر شد که 2 میلیون لیتر مازوت مورد استفاده قرار گیرد.
استاندار مرکزی اظهار داشت: در روز شنبه، نیروگاه شازند با علم به اینکه باید یک واحد را تعطیل می کرد و دو میلیون مازوت مصرف می کرد، با چهار واحد فعالیت کرد و با کمک دادستان اراک مجوز تعطیلی دو واحد را گرفتیم و اگر تا فردا گاز را تأمین نشود، نیروگاه موظف به مصرف دو میلیون لیتر مازوت است، در غیر این صورت اگر برای حفظ حجم تولید مجبور شوند مازوت بیشتری بسوزانند یا به همین مقدار مازوت اکتفا کرده و کاهش تولید داشته باشند، باید راه دوم را انتخاب کنند. امروز شخصا از نیروگاه بازدید داشتم، دود ناشی از سوخت نیروگاه بسیار زیاد بود، بر این اساس متاسفانه از فردا حداقل دو واحد نیروگاه تعطیل می شود، البته روز گذشته هم پالایشگاه شازند در آستانه تعطیلی بود که به ناچار از مازوت بهره برد و آلایندگی شدت یافت ولی خوشبختانه با تأمین گاز این مشکل پالایشگاه از شب گذشته حل شد.
وی ضمن اشاره به وضعیت آرامستان شهر اراک و پیگیری های بسیار در جهت توسعه این آرامستان، اظهار نمود: در مالکیت اراضی 32 هکتاری توسط شهرداری اراک هیچ شکی نیست، اما از آنجاکه شاید اهالی منطقه تصور دارند که ادامه کار و توسعه آرامستان منجر به بروز شرایط ویژه ای در منطقه می شود در شورای تأمین تصمیم گرفتیم که 2 هکتار از 32 هکتار به آرامستان فعلی اراک الحاق شود چونکه از شش ماه گذشته آرامستان پر شده است و برای دفن از معابر استفاده می شود که به هیچ عنوان قابل قبول نیست. الحاق این دو هکتار یک سال را جوابگوست، اما شهرداری از امروز باید به دنبال زمین یا سایتی با افق 50 ساله و فضایی قابل دسترس باشد و قول می دهیم با انتخاب محل تمام امور اداری به سرعت صورت گیرد.
استاندار مرکزی در مورد عدم حضور برخی مدیران در شورا بیان نمود: زمانی که استاندار خویش را مکلف به حضور در شورا و پاسخگویی می داند هر مدیری باید دعوت شورا را بپذیرد و به نمایندگان مردم پاسخگو باشند.
استاندار مرکزی ضمن اشاره به اینکه تمام موارد مطرح شده از جانب اعضا توسط فرماندار اراک جمع بندی و در جلسه با حضور رئیس شورا، معاون عمرانی استانداری و مدیران مربوطه بررسی شود، اظهار داشت: مساله متمم بودجه سال 99 و پل هوایی کوی کوثر هم ظرف 10 روز آینده تعیین تکلیف شود.
منبع:

1399/10/08
23:44:06
5.0 / 5
1312
تگهای خبر: آب , آلودگی , بزرگراه , ترافیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.