امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۰

مذاكره نمایندگان نهادهای متولی امنیت پرواز با همتایان اروپایی

مذاكره نمایندگان نهادهای متولی امنیت پرواز با همتایان اروپایی همایش جهانی امنیت هوانوردی با حضور نمایندگان نهادهای امنیت پرواز به صورت ویدیو کنفرانس در سازمان هواپیمایی کشوری اجرا شد.به گزارش هم ماشین به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، چهارمین همایش جهانی امنیت هوانوردی به صورت ویدئو کنفرانس، با سخنرانی محمد خلیفه رحما، مدیر کل بخش حمل و نقل هوایی ایکائو و با حضور نمایندگان کشورهای عضو و نمایندگان صنعت هوانوردی کشورمان در سازمان هواپیمایی کشوری برپا شد.
در این همایش اعضای پنل امنیت هوانوردی، معاون مدیر کل و مدیر اجرائی بخش ضد تروریستی سازمان ملل، مدیرکل بخش حمل و نقل اتحادیه اروپا، دبیر کل شورای بین المللی فرودگاه ها، مدیر کل بخش حمل و نقل هوایی انگلستان و مدیر کل امنیت حمل و نقل آمریکا نظرات خودرا مطرح نمودند.
در ادامه همایش، مراسم رسمی تمدید سال «فرهنگ امنیت هوانوردی» به سال ۲۰۲۱ میلادی با سخنرانی دکتر فانگ لیو، دبیر کل ایکائو انجام شد.
لازم به ذکر است در چهلمین مجمع عمومی سازمان ملل، سال ۲۰۲۰ با عنوان سال «فرهنگ امنیت هوانوردی» نامگذاری شده بود که به سبب شیوع و همه گیری ویروس کرونا و ایجاد محدودیت در انجام کارهای ارتقا فرهنگ امنیت هوانوردی در قالب برنامه جهانی امنیت هوانوردی (GASeP)، سال فرهنگ امنیت هوانوردی (YOSC) به سال ۲۰۲۱ میلادی تعمیم داده شد.
گفتنی است با هماهنگی سازمان هواپیمایی کشوری، متخصصان و نمایندگانی از فرماندهی سپاه حفاظت هواپیمایی، پلیس فرودگاه های کشور، دفتر نمایندگی واجا در امور هواپیمایی، شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشور، برخی از نمایندگان شرکت های هواپیمایی با رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن کنفرانس سازمان هواپیمایی کشوری و تعدادی هم به صورت ویدئو کنفرانس حضور داشتند.
نمایندگان سازمان هواپیمایی کشوری بعد از تجمیع پرسشنامه فرهنگ امنیت هوانوردی از نمایندگان حاضر در همایش که در قالب مکاتبه ایکائو با کشورهای عضو ارسال شده است، وضعیت و برنامه ارتقا فرهنگ امنیت هوانوردی جمهوری اسلامی ایران را برای دبیر کل ایکائو ارسال خواهند کرد.

1399/10/01
18:31:13
5.0 / 5
1074
تگهای خبر: پلیس , تخصص , حمل و نقل , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.