امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۵
یك مقام مسئول:

۳ میلیون و ۸۱۰ هزار تن كالای اساسی در بنادر كشور وجود دارد

۳ میلیون و ۸۱۰ هزار تن كالای اساسی در بنادر كشور وجود دارد معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی از وجود 3 میلیون و 810 هزار تن کالای اساسی در بنادر کشور آگاهی داد.به گزارش هم ماشین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، فرهاد منتصر کوهساری در بازدید از پروژه های توسعه ای بندر انزلی و نشست با بعضی از اپراتورهای مجتمع بندر انزلی، با اعلان اینکه افزایش راندمان تجهیزات بندری در کشور عملیاتی شد، اظهار داشت: ۳ میلیون و ۸۱۰ هزار تن کالای اساسی در بنادر وجود دارد و همکاری همه دستگاهها برای افزایش سرعت تخلیه کالاها لازم است.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی اضافه کرد: در امتداد متناسب سازی توان تجهیزات بندرانزلی نسبت به رشد تخلیه و بارگیری آن، اقداماتی انجام شده است، همین طور بررسی هایی انجام شده تا اپراتور مجتمع بندر انزلی تجهیزات جدید را تامین کند تا در آینده ارائه خدمات به مشتریان بیشتر شود.
وی با اعلان اینکه بندر انزلی امسال بیش از یک میلیون تن تخلیه و بارگیری داشته است، اضافه کرد: مجتمع بندری انزلی در هشت ماهه امسال ۵۳ درصد رشد تخلیه و بارگیری داشته که با توجه به این که اغلب کالاها در این بندر جز اقلام اساسی هستند، این ظرفیت و استعداد در انزلی وجود دارد تا تناژ تخلیه و بارگیری افزایش پیدا کند.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر ضرورت توجه ویژه به ظرفیت بندرانزلی، تصریح کرد: این بندر استعداد دارد تا در کالاهای کانتینری، غیر کانتینری و کالاهای اساسی فعالیت کند.
وی به شرایط سخت تحریم اشاره و با اعلان اینکه برمبنای تصمیمات مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی باید بتوانیم از ظرفیت موجود بنادر بهره برده و در جاهایی که تجهیزات اضافه، مازاد و کم کارکرد وجود دارد به سمت بنادر سوق دهیم که نیازمند این تجهیزات هستند، اشاره کرد: برای نمونه مکنده های غلات با تلفن همراه ساحلی از بندر امام (ره)، ریچ استاکر برای عملیات تخلیه و بارگیری از بندر شهید رجایی و موبایل ساحلی برای انتقال به بندر انزلی پیش بینی شده که تا حالا ۴ دستگاه منتقل و در آینده ای نزدیک نیز دو دستگاه دیگر منتقل خواهد شد.
عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: برای همه بنادر این مزیت ها دیده شده است تا بتوانیم از ظرفیت های موجود بمنظور افزایش راندمان تجهیزات استفاده نمائیم.
وی با اشاره به وضعیت کالاهای اساسی در بنادر، اظهار داشت: ۳ میلیون و ۸۱۰ هزار تن کالای اساسی در بنادر کشور وجود دارد که بیشترین آن در بندر امام (ره) با موجودی دو میلیون و ۷۰۰ هزار تن است و در بندر شهید رجایی نیز ۴۲۰ هزار تن کالای اساسی وجود دارد که این کالاها شامل ذرت (یک میلیون و ۷۲۰ هزار تن)، سویا (۴۴۴ هزار تن)، دانه های روغنی (۳۸۰ هزار تن) و روغن خام (۴۵۰ هزار تن) است.
عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی با اعلان اینکه همه دستگاهها و دست اندرکاران بندری و دریایی در تلاش و کوشش هستند تا نیازهای کشور را فراهم آورند، افزود: ضرورت دارد همه دست به دست هم دهند تا کالاها با سرعت از بنادر تخلیه شود و با فرآوری، کالای نهایی به دست مصرف کنندگان برسد.

1399/10/01
13:54:35
5.0 / 5
1100
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.