امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۳۱

چگونه می توانیم حامی فرزندان یتیم شویم؟

چگونه می توانیم حامی فرزندان یتیم شویم؟ معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد ضمن اشاره به حمایت این نهاد از ۱۴۱ هزار فرزند یتیم نیازمند در سرتاسر کشور اظهار داشت: ۱۰ هزار نفر از ایتام و فرزندان محسنین، نیازمند حمایت مادی و معنوی مردم نیکوکار هستند.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، علیرضا عسگریان با تشریح اهداف اجرای طرح «ایران مهربان» اضافه کرد: با اجرای این طرح، تعداد حامیان ایتام تا سال آینده به ۱.۵ میلیون نفر خواهد رسید که در صورت تحقق این امر، سال آینده هیچ فرزند یتیمی بدون حامی نخواهد ماند.
وی ضمن اشاره به دستور معاون اول رئیس جمهور به دستگاههای اجرایی برای مشارکت در طرح ایران مهربان، افزود: در استانداری های سراسر کشور دبیرخانه ای شکل گرفته تا تمام سازمان های دولتی بتوانند به این طرح بپیوندند.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون حدود ۱۴۱ هزار فرزند یتیم در کشور تحت حمایت کمیته امداد هستند، افزود: چهار هزار فرزند یتیم فاقد حامی هستند که در طرح ایران مهربان همه این فرزندان دارای حامی مادی و معنوی می شوند.
وی تعداد فرزندان محسنین تحت حمایت امداد را بیشتر از ۱۸۰ هزار نفر عنوان نمود و اظهار داشت: از این تعداد هم حدود ۶ هزار نفر بدون حامی هستند.
وی ضمن اشاره به اینکه هم اکنون متوسط پرداخت هر حامی در کشور نزدیک به ۴۰ تومان در هر ماه است، بیان نمود: با اجرای طرح ایران مهربان، میزان سرانه پرداختی به ایتام ماهانه به ۷۰۰ هزار تومان خواهد رسید.
عسگریان ضمن اشاره به اینکه سال قبل مردم و خیران رقمی بیشتر از ۸۰۰ میلیارد تومان به ایتام و فرزندان محسنین کمک کردند، اظهار داشت: این رقم سال جاری از مرز ۱۱۰۰ میلیارد تومان عبور خواهد نمود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، عسگریان ضمن اشاره به اینکه هموطنان می توانند با ورود به سایت emdad.ekram.ir در این طرح مشارکت داشته باشند، تصریح کرد: مردم نیک اندیش در این سایت، در بخش «فرزندان من» وارد شده و هر مبلغی را که می توانند برای مشارکت و کمک به فرزندان یتیم واریز نمایند.1399/09/23
22:40:30
5.0 / 5
1202
تگهای خبر: دستگاه , سازمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.