امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۱

بازدید نماینده سازمان جهانی بهداشت (wHO)در ایران از متروی تهران

بازدید نماینده سازمان جهانی بهداشت (wHO)در ایران از متروی تهران به گزارش هم ماشین نماینده سازمان جهانی بهداشت (wHO)در ایران از متروی تهران بازدید نمود.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، کریستوف هاملمن، نماینده سازمان جهانی بهداشت امروز سه شنبه (۱۸ آذرماه ۹۹) با حضور در ایستگاه های تئاترشهر و میدان حضرت ولیعصر(عج) و با استفاده از مترو از نزدیک با نحوه مسافرگیری و روند خدمات رسانی متروی تهران به شهروندان بازدید کرد.
هاملن ضمن اشاره به اینکه برخی ایستگاه ها کمی شلوغ بود اظهار داشت: فاصله گذاری در حد مناسب رعایت شده و در همه ایستگاه های متروی تهران ماسک ارزانقیمت در اختیار مسافران قرار می گیرد که کار بسیار ارزشمند ای است.
وی با استقبال از اجرای این طرح و قیمت مناسب و انواع ماسک در متروی تهران در ادمه از مجموعه ایوان انتظار ایستگاه میدان حضرت ولیعصر(عج) بازدید کرد.
وی از تابلوهای نقاشی که با مبحث مبارزه با کرونا و جلوگیری از این ویروس، در این راهرو به نمایش درآمده بود دیدن و استقبال کرد و اظهار داشت: اقدامات صورت گرفته متروی تهران در جهت مقابله و کنترل کرونا ویروس کرونا خیلی خوب است.
دکتر سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران هم در حاشیه بازدید نماینده سازمان بهداشت جهانی از ایستگاه متروی تئاترشهر اظهار داشت: هرچند همه مسافران از ماسک استفاده می نمایند اما متاسفانه با وجود کمبودها در بخش تعداد واگن مترو فاصله گذاری اجتماعی به خوبی رعایت نمی گردد.
وی ادامه داد: از شهروندان تقاضا می نماییم در صورتیکه کار غیرضروری ندارند، از مترو استفاده نکنند.

هاشمی خاطرنشان کرد: نزدیک به ۱۰ ماه است که کشور درگیر شرایط کرونایی است و بسیاری از کشورهای دنیا هم شرایط مشابهی با ایران دارند اما کلانشهرهای خیلی از کشورها کمک های زیادی از منابع دولتی خود دریافت نمودند، اما در مورد تهران این اتفاق نیفتاده است.
وی اظهار داشت: دولت هایی در این شرایط بودند که بیشتر از ۳.۵ میلیارد یورو به کلانشهرهایشان در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی کمک کرده اند.
هاشمی اظهار داشت: البته ما امیدوار هستیم که در بودجه ۱۴۰۰ اتفاقات خوبی برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی بخصوص در اتوبوس و مترو بیفتد اما رقم های تعیین شده فعلی پاسخگو نیست.
معاون شهردار تهران اضافه کرد: شهر تهران به ۳۰۰ هزار میلیارد تومان منابع مالی نیاز دارد که در طول یک دوره ده ساله بتواند حوزه مترو و اتوبوسرانی را مانند بسیاری از کشورهای توسعه یافته، مهیا کند. اگر امروز این نیاز پیشبینی نشود به صورت طبیعی وضعیت موجود هم از بین خواهد رفت.
وی افزود: الان هم سن اتوبوس های شهر تهران بسیار بالا و فرسوده است و هم ناوگان پاسخگوی تعداد شهروندان تهرانی نیست ازاین رو از نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتظار داریم که در سال ۱۴۰۰ با تعیین یک بودجه مناسب شروع خوبی داشته باشیم؛ اگر بودجه تخصیصی برای سال آینده مطلوب باشد و تا ده سال هم استمرار یابد؛ وضع حمل و نقل عمومی پایتخت و دیگر کلانشهرها اصلاح خواهد شد.
هاشمی ضمن اشاره به مشکلات مالی دولت هم اظهار داشت: حقیقت این است که دولت مشکلات زیادی در حوزه اجرایی کشور دارد، اما شرایط کرونا سبب شده است حمل و نقل عمومی در اولویت قرار بگیرد و این انتظار از ستاد ملی کرونا می رود که به این بخش توجه ویژه کنند.
وی با عذرخواهی از مردم تهران بواسطه شرایط حمل و نقل عمومی در مترو و اتوبوس اظهار داشت: منابع مالی شهرداری تهران واقعا پاسخگوی نیازهای حمل و نقلی نیست و نمی توان همه عوارضی را که از مردم گرفته می شود در حوزه حمل و نقل هزینه کرد اما اگر دولت به کمک شهرداری بیاید و مردم هم کمی همراهی کنند حتما می توان آینده خوبی برای حمل و نقل عمومی پایتخت فراهم نمود.
فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه هم در ادامه اظهار داشت: برای نخستین بار نماینده سازمان جهانی بهداشت (wHO)از متروی تهران بازدید داشت و امیدواریم در آینده بتوانیم همکاری بیشتری با نمایندگی جهانی بهداشت داشته باشیم و مشکلات ناشی از تحریم های ظالمانه را بگونه ای از راه این سازمان منتقل کرده و از امکانات برحقمان استفاده نماییم.
طبق گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، وی از افزایش ۴۰ درصدی مسافر پس از کاهش ممنوعیت های تردد اطلاع داد وگفت: ما با همان ظرفیت قبلی در حال خدمات رسانی هستیم و امکان افزایش ظرفیت نداریم.

نوبخت ضمن اشاره به اینکه در روزهای کرونا آمار مسافران بالای ۸۰۰ هزار نفر بود اظهار داشت: در روزهای محدودیت های بوجود آمده با کاهش مسافری مواجه بودیم، اما با کاهش محدودیت ها باز ۲۵۰ هزار نفر به آمار مسافری افزوده شد و همین سبب شد ما از حد فاصله اجتماعی مطرح شده رد شویم.منبع:

1399/09/18
17:14:56
5.0 / 5
1007
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.