امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۵
جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ - ۲۱

جرایم رانندگی ۲ درصد افزایش می یابد

جرایم رانندگی ۲ درصد افزایش می یابد به گزارش هم ماشین دولت در لایحه بودجه سال آینده پیشنهاد کرد تا ۴۰۰ میلیارد تومان از درآمد بیمه شخص ثالث میان ناجا با سهم ۶۳ درصد، سازمان راهداری ۲۷ درصد و اورژانس ۱۰ درصد توزیع شود.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، دولت پیشنهاد کرد تا شرکتهای بیمه گر مکلف به پرداخت ۴۰۰ میلیارد تومان از محل دریافت حق بیمه شخص ثالث را بر مبنای ردیف ۱۶۰۱۱۱ جدول شماره ۵ به سه دستگاه نیروی انتظامی با سهم ۶۳ درصدی، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با سهم ۲۷ درصدی و اورژانس با سهم ۱۰ درصدی اختصاص دهند.
متن کامل بند الف تبصره ۱۰ لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به این شرح است
شرکت های بیمه ای مکلف هستند مبلغ ۴ هزار میلیارد ریال از اصل حق بیمه شخص ثالث دریافتی را در جدولی که بر مبنای فروش بیمه (پرتفوی) هر یک از شرکت ها تعیین و به تصویب شورایعالی بیمه می رسد، به صورت ماهیانه به درآمد عمومی این قانون نزد خزانه داری کل کشور واریز نمایند.
وجوه واریزی شرکتهای بیمه مبحث این بند بعنوان هزینه های قابل قبول مالیاتی به حساب می آید.
منابع حاصله در اختیار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، نیروی انتظامی و سازمان اورژانس کشور قرار می گیرد تا ردیف های در ارتباط با این دستگاه ها در جدول شماره ۷ قانون در امور منجر به کاهش تصادفات و مرگ و میر هزینه شود، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف به نظارت بر اجرای این بند است.
سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، نیروی انتظامی و اورژانس موظف می باشند گزارش عملکرد خویش را هر سه ماه یکبار از نحوه هزینه وجوه مذکور به بیمه مرکزی و سازمان برنامه و بودجه گزارش کند، تخصیص اعتبار سه ماهه به دستگاههای اجرایی فوق الذکر توسط سازمان برنامه و بودجه بر مبنای عملکرد صورت می پذیرد.
افزایش ۲ درصدی تعرفه جرایم رانندگی در لایحه بودجه ۱۴۰۰
همچنین بر مبنای بند ج تبصره ۱۰ لایحه مذکور، در سال ۱۴۰۰، تعرفه جرایم رانندگی ۲ درصد افزایش می یابد، مبلغ حاصله به حساب درآمدی ۱۵۰۱۰۱ نزد خزانه داری کل کشور واریز می شود.
معادل مبلغ واریزی تا سقف ۲ هزار میلیارد ریال جهت هزینه معلولان شدید و خیلی شدید و ضایعه نخاعی ناشی از تصادفات رانندگی و جلوگیری از معلولیت در اختیار سازمان بهزیستی قرار می گیرد.

1399/09/14
12:10:20
5.0 / 5
1333
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.