امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۳
درخواست شورای هماهنگی معلولان فارس از رسانه ها

روز جهانی معلولان تحت تاثیر كرونا قرار نگیرد

روز جهانی معلولان تحت تاثیر كرونا قرار نگیرد فارس رئیس شورای هماهنگی تشكل های غیردولتی معلولان فارس اظهار داشت: از رسانه ها می خواهیم تا روز جهانی معلولان بعنوان زمانی برای بیان مطالبات معلولان تحت تاثیر بحران كرونا قرار نگیرد.


سعید فانی دوشنبه ۱۰ آذرماه در آستانه روز جهانی معلولان در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: افراد دارای معلولیت در وضعیت فعلی با مشکلات عدیده ای مواجهند و این رسانه ها هستند که می توانند این مشکلات را به مسئولان منتقل کنند.
او اظهار نمود: هرچند این مطالبات در طول سال دائما بیان شده و متاسفانه اقدامات شایان توجهی در این خصوص صورت نمی گیرد اما باز هم ما بعنوان نمایندگان این قشر مظلوم وظیفه داریم تا آنها را باردیگر تکرار نماییم.
فانی اشاره کرد: حالا مشکل اصلی افراد دارای معلولیت در کشور عدم اجرای قانون جامع پشتیبانی از حقوق معلولان بوده که مسئولان ذیربط عدم اختصاص بودجه توسط دولت بمنظور اجرای آنرا علت اصلی بیان می کنند.
افزایش تورم زندگی معلولان را با مشکلات جدی مواجه کرده است
مدیر انجمن فرهنگی ورزشی و گردشگری معلولان پارس(منطقه جنوب)گفت: مشکلات معیشتی افراد دارای معلولیت در بحبوحه کرونا و با افزایش تورم موجود زندگی آنان را با مشکلات جدی مواجه کرده است.
این فعال رسانه ای اشاره کرد: مشکل تامین وسایل و تجهیزات توانبخشی و بهداشتی، مسکن، اشتغال و خصوصاً مشکلات معیشتی این روزها زندگی این افراد را شدیدا به مخاطره انداخته است.
کمک های معیشتی در حد تامین یک کیلو گوشت نیست
فانی افزود: کمک های معیشتی دولت در حد تامین یک کیلو گوشت هم نبوده و دردی از افراد دارای معلولیت دوا نمی کند.
او اشاره کرد: این در حالیست که قیمت یک ویلچر معمولی با کیفیت نامناسب الان در بازار حداقل پنج میلیون تومان بوده که گاهی تا سی میلیون تومان هم می رسد.
این فعال حوزه حقوق معلولان افزود: قیمت یک دست یا پای مصنوعی حداقل بیست میلیون تومان و یک بریس معمولی بالای ده میلیون تومان است.
معلولان خانه نشینی را بر حضور در اجتماع ترجیح می دهند
فانی اشاره کرد: وجود این مشکلات باعث شده تا افراد دارای معلولیت خانه نشینی را بر حضور در اجتماع و مشارکت در کارهای اجتماعی ترجیح دهند.
او همین طور با اشاره به قطع سهمیه بنزین معلولان توسط دولت اظهار داشت: دولت در آستانه روز جهانی معلولان و بعنوان عیدی این روز سهمیه اندک ۴۰ لیتری معلولان را از این ماه قطع کرده است.
فانی اشاره کرد: با وجود اقدامات انجام شده عدم مناسب سازی لازم در معابر و اماکن عمومی مطابق با قانون موجود و هچنین عدم استاندارد وسایل حمل و نقل برای افراد دارای معلولیت از دیگر مشکلاتی است که بارها توسط نمایندگان تشکل های افراد دارای معلولیت تکرار شده اما وضعیت کنونی کماکان برای این افراد کماکان آزاردهنده هستند.
رئیس شورای هماهنگی تشکل های غیردولتی معلولان فارس اشاره کرد: تا زمانی که نگاه و نگرش مسئولان در مورد معلولیت و افراد دارای معلولیت تغییر نکند، به حتم شاهد تغییری در این وضعیت نخواهیم بود.
به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، از طرف سازمان ملل متحد سوم دسامبر برابر با ۱۳ آذرماه بعنوان روز جهانی معلولان نام گذاری شده است.1399/09/10
16:18:02
5.0 / 5
1362
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.