امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۱
فرمانده عملیات مقابله با كرونا در تهران مطرح كرد

ارتباط مستقیم سطح سواد سلامت با میزان مبتلا شدن و مرگ و میرهای كرونایی

ارتباط مستقیم سطح سواد سلامت با میزان مبتلا شدن و مرگ و میرهای كرونایی فرمانده عملیات مقابله با كرونا در كلان شهر تهران با بیان این كه بین سطح سواد سلامت تخصصی در حوزه پیشگیری و میزان مبتلا شدن و مرگ و میر با كرونا ارتباط مستقیم وجود دارد، ارتقا هدفمند سطح سواد سلامت شهروندان را رمز موفقیت در مقابل پاندمی كرونا دانست.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، آیین تفاهم نامه همکاری ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در تهران و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با حضور دکتر علیرضا زالی فرمانده مدیریت عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران و حجت الاسلام و المسلمین میثم امرودی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به امضا رسید.
زالی در این مراسم دسترسی و استفاده بهینه از نقاط اشتراک ستاد فرماندهی مقابله با کرونا و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برای مقابله با کرونا را یکی از مهمترین اهداف انعقاد این تفاهم نامه دانست و اضافه کرد: با امضای این تفاهم نامه زمینه های همکاری بیشتر از پیش به صورت سیتماتیک اجرا خواهد شد.
وی پایداری، مزمن شدن بیماری و شیوع گسترده پاندمی کرونا را نیازمند مداخلات جدی تر دانست و حضور پررنگ تر نیروهای بسیجی و مردم را برای مبارزه با ویروس کرونا خواهان شد و اظهار داشت: امروز بیشتر از هر روز دیگری به همدلی و مشارکت بسیج مردمی نیاز داریم.
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران ضمن اشاره به پتانسیل های منحصر بفرد شهرداری تهران در سرتاسر کشور، این امکان را فرصت مناسبی برای ارتقا مدیریت شهری در تهران عنوان نمود و همینطور با اشاره به اینکه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ضمن ایجاد فضای پرنشاط و با طراوت، امکان بروز متنوع سلایق فرهنگی و هنری را در تهران فراهم نموده است، تصریح کرد: فعالان هنری و فرهنگی برون دادهای خویش را در این سازمان جستجو می کنند.
زالی از افزایش میزان مشارکت های مردمی و اعتماد شهروندان به این سازمان اطلاع داد و اظهار داشت: استمرار آموزش همگانی و آگاهی بخشی به شهروندان تهرانی سرلوحه اهداف امضای این تفاهم نامه است.
ضرورت عرضه محتوا و بسته های علمی مبتنی بر آگاهی رسانی در مبارزه با کرونا
وی یکی دیگر از اهداف امضای این تفاهم نامه را عرضه محتوا و بسته های علمی مبتنی بر آگاهی رسانی در مبارزه با کرونا به عموم جامعه ذکر کرد و اثربخشی، بازتوزیع مطلوب و نقش آفرینی اقدامات سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران را برای کنترل و ریشه کنی حلقه کرونا خاطرنشان کرد.
وی اظهار داشت: عموم جامعه با عنایت به رفتارهای چندوجهی و مزمن شدن کرونا نیازمند دریافت اطلاعات اصیل و علمی هستند.
ارتباط مستقیم روحیه فردی و سیستم دفاعی در تقابل با کرونا
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران ضمن اشاره به اهمیت ایجاد فضای پرنشاط و امید آفرین در کلان شهر تهران تصریح کرد: تحقیقات مبین این مورد است که بین روحیه فردی و سیستم دفاعی در تقابل با کرونا ارتباط مسقیم وجود دارد و درمان افراد نا امید به مراتب مشکلتر است.
زالی اظهار نمود: ایجاد فضاهای نشاط آور اجتماعی در کالبد شهری کارهنرمندانه ای است که با ظرافت و تعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران محقق خواهد شد.
تلاش برای کمک به کسب و کارهای صدمه دیده از کرونا
وی با بیان اینکه در ایام تلخ کرونایی مردم کلان شهر پایتخت با وجود شلوغی و استرس هایی که همیشه تهران به همراه داشته بیشتر از گذشته به روحیه مودت و تعامل نیاز دارند تصریح کرد: باید تلاش نماییم تا کسب و کارهای فاقد شناسنامه و موقت که به دنبال تعطیلی ها و مشکلات ناشی از اپیدمی روزهای سخت و تکان دهنده ای را تجربه می کنند، رونق بگیرند.
ترویج و توسعه فعالیت های جهادی، ارتقا فرهنگ همگرایی بیشتر بین مردم و استفاده از هنرهای تجسمی با هدف پاسداشت از مدافعان سلامت همچون مفاد تفاهم نامه همکاری ستادفرماندهی مدیریت کرونا و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بود که زالی به آن اشاره نمود.
لزوم مستندنگاری فعالیتهای مدافعان سلامت
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران ضمن اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت های دورکاری کارکنان و تقویت زیرساخت های دولت الکترونیک با هدف کاهش اپیدمی کرونا، خواهان مستند نگاری فعالیتهای مدافعان سلامت شد.
زالی در انتها ابراز امیدواری کرد: انعقاد این تفاهم نامه این نوید را می دهد که با افزایش آموزش همگانی و کاهش بار بیماری کرونا شاهد شکسته شدن زنجیره کرونا باشیم.
رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران:
نقش گروه های مردمی در مبارزه با کرونا پررنگ است
همینطور حجت الاسلام و المسلمین میثم امرودی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران هم در این نشست ضمن قدردانی از اقدامات جهادی انجام شده در حوزه کرونا، این اقدامات را یادآور کار جهادگران در هشت سال دفاع مقدس دانست.
وی با تکیه بر دشواریهای مبارزه با ویروس کرونا، ابراز امیدواری کرد که مردم از مقابله و رویارویی با ویروس کرونا خسته نشوند.
رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران ضمن اشاره به ظرفیت گروه های مردمی در مبارزه با کرونا، نقش این گروه های مردمی را در حوزه های مختلف مبارزه با کرونا همچون آموزش پررنگ عنوان نمود.
ایشان در ادامه به دستاوردهای این سازمان همچون تولید ۱۰۰ هزار ماسک در روز، تولید محتواهای آموزشی در چارچوب های مختلف هنری همچون نمایش های عروسکی اشاره نمود و برای تولید ۵۰۰ هزار ماسک در روز به منظور قرار دادن در اختیار کادر درمان اعلام آمادگی کرد.
وی ضمن اشاره به کمک های مومنانه مردم، اضافه کرد: با عنایت به تأثیر کرونا در عرصه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی نیروهای انسانی داوطلب هم در این حوزه کمک رسانی می کنند.
وی با اشاره به اینکه ملت ایران نه تنها در مبارزه با کرونا بلکه در هشت سال دفاع مقدس هم مدیون کادر درمان و امدادگران اند، بر لزوم انتقال تجارب و از خودگذشتگی های این قشر به نسل های بعدی تصریح کرد.
رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران همینطور در انتها مشارکت مردم بخصوص کادر درمان را در عرصه ها و برهه های حساس این کشور مایه افتخار توصیف کرد.
منبع:

1399/09/04
16:28:44
5.0 / 5
1268
تگهای خبر: اقتصاد , تخصص , تولید , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.