امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۶
مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور:

۹ پروژه آزادراهی كشور در دست بهره برداری است

۹ پروژه آزادراهی كشور در دست بهره برداری است به گزارش هم ماشین مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور اظهار داشت: 9 پرژوه آزادراهی در كشور تا آخر سال 1400 به بهره برداری می رسد.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، خیرالله خادمی بامداد پنجشنبه در آئین بهره برداری از طرح های ملی وزارت راه و شهرسازی و بهره برداری از کنارگذر شرق اصفهان گفت: هم اکنون دو هزار و ۵۰۰ کیلومتر پروژه آزادراهی در کشور در دست بهره برداری است.
وی اضافه کرد: از این مقدار پروژه یک هزار و ۳۴۵ کیلومتر از مسیرهای آزادراهی کشور توسط سرمایه گذار بخشی خصوصی در دست اجراست.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اعلان اینکه باتوجه به اولویت بندی صورت گرفته ۹ پروژه آزادراهی در کشور تا آخر سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد، افزود: این پروژه آزادراهی دارای ۶۵۱ کیلومتر مساحت است و نیاز به ۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار دارد.
وی اضافه کرد: کنارگذر شرقی شرق اصفهان، آزاد راه بزرگ و کنارگذر جنوبی شهر تهران، آزادراه اراک به خرم آباد، آزادراه اصفهان – شیراز بعنوان بلندترین آزادراه کشور، باقیمانده آزادراه منجیل به رودبار که گره ترافیکی قزوین رشت را برطرف می کند، آزادراه مرند – تبریز، منطقه دو آزادراه تهران به شمال، پروژه آزادراهی مراغه به هشترود و قسمتی از پروژه آزادراهی حرم تا حرم در محور گرمسار تا سمنان این پروژه های در دست اجراست.
بهره برداری از ۶۳ کیلومتر پروژه آزادراهی در اصفهان
خادمی با اعلان اینکه امروز پروژه کنارگذر شرقی شهر اصفهان به طول ۶۳ کیلومتر مورد بهره برداری قرار می گیرد، افزود: با راه اندازی این پروژه ترافیک مرکزی کشور بوسیله این آزادراه بدون ورود به شهر اصفهان از بخش شرقی به بزرگراه ها و آزادراه های استان های جنوبی انتقال پیدا می کند.
وی با اشاره به کاهش ۸۰ دقیقه ای زمان سفر و کوتاه شدن ۳۵ کیلومتری مسیر شمال تاجنوب کشور با راه اندازی این آزادراه اظهار داشت: مقرر است فاز سوم این پروژه نیز در صورت تامین اعتبار تا آخر سال آینده به بهره برداری برسد.
وی اعتبار بهره برداری از این پروژه را ۸۰۰ میلیارد تومان اعلام نمود و اظهار داشت: ارزش به روز این پروژه یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است که ۷۰ درصد آنرا صندوق بازنشستگی کشوری و ۳۰ درصد دولت داده است.


منبع:

1399/08/30
16:33:12
5.0 / 5
1415
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.