امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۰۹

نظر نهایی پزشكی قانونی در مورد علت مرگ سها رضانژاد

نظر نهایی پزشكی قانونی در مورد علت مرگ سها رضانژاد به گزارش هم ماشین گلستان مدیركل پزشكی قانونی گلستان اظهار داشت: علت دقیق فوت خانم «سها رضانژاد» صدمات مختلف بدنی در اثر برخورد جسم سخت تعیین شد كه می تواند با فرضیه سقوط از ارتفاع مطابقت داشته باشد.حسین زارعی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: ۱۸ مردادماه جسدی مجهول الهویه متعلق به یک خانم که در ارتفاعات شهرستان کردکوی پیدا شده بود، به پزشکی قانونی استان منتقل شد و تیمی تخصصی جسد را مورد معاینه قرار دادند.

وی اضافه کرد: به علت گذشت زمان طولانی از رها شدن جنازه و از بین رفتن بافت نرم در خیلی از قسمت های بدن و آثار فساد نعشی، امکان تعیین هویت از روی چهره و معاینه ظاهری امکان پذیر نبود. البته متعلقاتی همراه جسد بود که از آنها استفاده شد اما به صورت قطعی نمی توانستیم بگوییم که جسد متعلق به خانم رضانژاد است و به همین خاطر آزمایش DNA انجام شد.

مدیرکل پزشکی قانونی گلستان بیان نمود: بعد از گرفتن نمونه از جنازه و خون پدر و مادر این خانم، نمونه ها برای انجام آزمایش DNA به تهران ارسال و با عنایت به حساسیت موضوع، در کوتاه ترین زمان ممکن نتیجه آزمایش اعلام و هویت جسد شناسایی شد.

زارعی تصریح کرد: با عنایت به این که قسمت زیادی از بافت نرم بدن از بین رفته بود، تنها در حد معاینه ظاهری امکان بررسی علت فوت وجود داشت که در بررسی ها هیچ آثار بزه در جسد وجود نداشت و نتیجه آن اعلام گردید. البته برای تعیین دقیق علت فوت، با وجود از بین رفتن بافت نرم و فساد نعشی، نمونه هایی برای آزمایش گرفته شد و مورد بررسی قرار گرفت که در آنها هم نشانه ای در خصوص بزه دیده نشد.

وی اظهار داشت: با توجه شکستگی های مختلف در استخوان جمجمه، ستون فقرات، دنده ها و اندام فوقانی و تحتانی و محرز نشدن آثار بزه، علت دقیق فوت صدمات مختلف بدنی در اثر برخورد جسم سخت تعیین شد که می تواند با فرضیه سقوط از ارتفاع مطابقت داشته باشد.

مدیرکل پزشکی قانونی گلستان در مورد زمان مرگ، اظهار داشت: هرچند با عنایت به گذشته زمان نمی توان زمان دقیق مرگ را اعلام نمود اما می توان اظهار داشت که زمان مرگ این خانم با زمان اعلام مفقود شدنش همخوانی دارد.

«سها رضانژاد» ۱۹ تیرماه به همراه یک گروه ۳۴ نفره از تهران به ارتفاعات جهان نما شهرستان کردکوی سفر کرد و از بامداد فردای آن روز مفقود و جسد او بعد از ۲۸ روز جستجو در پایین دست این ارتفاعات پیدا شد.

منبع:

1399/08/21
22:06:30
5.0 / 5
1291
تگهای خبر: تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.