امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۱
معاون وزیر راه خبر داد:

تفكیك وظایف و اختیارات سازمان بنادر و منطقه آزاد در بندر چابهار

تفكیك وظایف و اختیارات سازمان بنادر و منطقه آزاد در بندر چابهار مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از تفكیك اختیارات و وظایف دو سازمان بنادر و منطقه آزاد در بندر چابهار آگاهی داد.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، محمد راستاد اظهار نمود: آخر هفته گذشته افتتاح یا کلنگ زنی ۲۵ پروژه بندری و دریایی داشتیم که ۴۵۰ میلیارد تومان در حوزه بهره برداری و ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان در قالب پروژه های اجرائی، ساخت آنها شروع شد.
وی افزود: این پروژه ها در ترافیک دریای و خدمات دهی مناسب می باشد و در ارتقای تجارت دریایی و چابهار تأثیر بسیار زیادی دارد.
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی با اعلان اینکه کانتینرهای حاوی میوه های صادراتی به چین و هند ارسال شد اضافه کرد: در این تأسیسات روبنایی و قسمتی از ملزومات پایانه کانتینری چابهار مورد بهره برداری قرار گرفت.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه سیلوی ۱۰۰ هزار تنی غلات چابهار با سرمایه گذاری سازمان بنادر و دریا نوردی و پیمانکاری قرار گاه خاتم الانبیا کلنگ زنی شد و طبق پیش بینی های صورت گرفته تا ۲ سال آینده این پروژه تکمیل می شود تا کالای اساسی در یک یا چند بندر متوقف نشود توضیح داد: داشتن سیلوهای غلات کمک می نماید تا مدت زمان نگهداری کالاهای اساسی در بندر افزایش یابد و شاهد بهبود کیفیت عملیات تخلیه کالاها در بندر چابهار خواهیم بود.
راستاد بیان کرد: اقدامات توسعه ای در بندر چابهار در امتداد توسعه نقش و جایگاه این بندر است.
وی اشاره کرد: بهبود دسترسی بندر به پس کرانه و ایجاد کریدور لجستیکی در چابهار دنبال شد و با بهبود جاده دسترسی و اتصال ریل به بندر میزان راندمان و عملیات در بندر چابهار ارتقا می یابد.
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی اشاره کرد: تسهیلات و مزایای قانونی مناطق آزاد و مناطق اقتصادی برای بنادر تجاری شرایط ویژه ای رقم می زند و هم اکنون می توان از تمامی مزایای قانونی منطقه آزاد در بندر چابهار بهره برد؛ در طول این مدت چگونگی تفکیک وظایف مشخص شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: سازمان بنادر در زمینه گردشگری دریایی و زیر ساخت تجاری برنامه های متنوعی در دست اجرا دارد و بندر گردشگری در چمخاله گیلان در دستور کار است و رشد ۵۰ درصدی داشته است.
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی با اعلان اینکه اسکله های شناور برای ناوگان گردشگری و بهبود شرایط فرصت های گردشگری بهره برداری شده است اضافه کرد: زیرساخت و روبناهای گردشگری زیادی در بنادر ساحلی درحال افزایش است.
معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: پایانه مسافری بندر چابهار دریای آماده و تجهیز است قبل از این خط دریایی مسافری چابهار مسقط برقرار بود که به سبب نبود تقاضا و مسافر شرکت کشتیرانی تردد را متوقف کرد.
راستاد توضیح داد: ظرفیت برای برقراری خط مسافری چابهار به عمان و بالعکس وجود دارد و سازمان بنادر بدون ستاندن تعرفه های بندری خط مسافری دریایی را آماده کند.
راستاد افزود: همین طور سازمان بنادر آماده اعطای تسهیلات از محل وجوه اداره شده برای خرید کشتی مسافری ساخت داخل هست.
وی بیان کرد: از بندر چابهار مسیر دریای مسافری و سایر کشورهای هم جوار قابل راه اندازی است

1399/08/19
14:49:13
5.0 / 5
1401
تگهای خبر: اقتصاد , ترافیك , تردد , جاده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.