امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
هیئت امنای صندوق مصوب كرد؛

موافقت صندوق توسعه ملی با پرداخت وام به پروژه خط آهن بیرجند-یونسی

موافقت صندوق توسعه ملی با پرداخت وام به پروژه خط آهن بیرجند-یونسی هم ماشین: هیئت امنای صندوق توسعه ملی با پرداخت تسهیلات از محل این صندوق به پروژه راه آهن بیرجند-یونسی موافقت نمود.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، هیئت امنای صندوق توسعه ملی در جلسه ۲۷ مهر ماه با اعطای تسهیلات به پروژه راه آهن بیرجند-یونسی موافقت نمود.
در این مصوبه آمده:
«با عنایت به مصوبه شماره ۷۹۷۸۷ / ت ۵۶۹۸۸ ه مورخ ۳۰/ ۰۶/ ۱۳۹۸‬ و اینکه طرح های سرمایه گذاری ایجاد و توسعه زیرساخت های حمل و نقل ریلی همچون فعالیتهای واجد اولویت دریافت تسهیلات صندوق می باشد، با پرداخت تسهیلات ریالی به پروژه راه آهن بیرجند یونسی بر مبنای نظام نامه ضوابط و شرایط اعطای تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی موافقت شد.»
گفتنی است پروژه زیرساختی راه آهن بیرجند-یونسی (واقع در گناباد خراسان رضوی) به طول ۲۷۱ کیلومتر است که پیش از این، در این راه حدود ۵۸ کیلومتر از سمت خراسان رضوی عملیات زیرسازی و ریل گذاری شروع شده بود.
پروژه ریلی بیرجند-یونسی بخشی از ابرپروژه کریدور ریلی چابهار-یونسی به طول ۱۴۰۰ کیلومتر است که قطعه چابهار-زاهدان به طول ۶۰۰ کیلومتر با استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی به سرعت در حال ساخت بوده و سال آینده به بهره برداری می رسد. ۹۰۰ کیلومتر هم قطعه زاهدان-یونسی است که بزودی عملیات اجرایی قطعه بیرجند-یونسی (گناباد) آغاز خواهد شد.
شرکت کنسرسیوم داخلی راه آهن بیرجند-یونسی متشکل از سهامداری ۵ شرکت بوده که ذیل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور عملیات اجرایی این پروژه زیرساختی را اجرا خواهند کرد.
بیرجند (مرکز خراسان جنوبی) با این ۲۷۱ کیلومتر خط ریلی، به راه آهن سراسری بافق-مشهد (ایستگاه یونسی) متصل خواهد شد.

1399/08/12
19:18:38
5.0 / 5
1617
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.