امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۵

چگونه معلمان فرسودگی شغلی را در همه گیری كرونا كاهش دهند؟

چگونه معلمان فرسودگی شغلی را در همه گیری كرونا كاهش دهند؟ خراسان رضوی خیلی از معلمان طی همه گیری به علت نگرانی از مدیریت دانش آموزان و مقابله با اضطراب در مورد سلامتی خود از فرسودگی شغلی رنج می برند.


به نقل از هلث دی، اما آن مورفی، مدیر مرکز انتقال فناوری سلامت روان در دانشکده مشاغل بهداشتی راتگرز در نیوجرسی ایالات متحده می گوید: معلمان می توانند با کمک مدیران، استرس و اضطراب را در این زمان دشوار مدیریت کنند.
علایم فرسودگی شغلی، احساس عدم تحقق، خستگی مفرط، ناامیدی، فرسودگی، فراموشی، حواس پرتی، خستگی، مشکل خوابیدن و تغییر اشتها با کاهش وزن یا افزایش وزن است. با گذشت زمان، فرسودگی شغلی می تواند منجر به اضطراب، افسردگی و مشکلات جسمی شود.
مورفی اظهار نمود: بهترین راه برای پیشگیری از فرسودگی شغلی داشتن یک برنامه مراقبت از خود است که شامل فعالیتهایی ازجمله پیاده روی، یوگا یا خواب نیمروزی است که از آنها لذت می برید.
وی سفارش کرد: تعادل بین کار و زندگی با برنامه ریزی فعالیتهای مرتبط در یک بازه زمانی خاص ایجاد کنید. وی توضیح داد که به جای پاسخ فوری به ایمیل ها، مدت زمانی آنها را مسدود کرده و باردیگر ایمیل ها را بازکنید. می توانید به صورت خودکار یک پاسخ الکترونیکی داشته باشید که به افراد اعلام می کند در ساعات تعیین شده جواب ایمیل ارسال خواهد شد، ازاین رو انتظار پاسخ فوری ندارند. همینطور بعدا در زمان تعیین شده به ایمیل آنان پاسخ دهید تا بتوانید بین زمان کار و زمان غیر کار فاصله ایجاد کنید.
مورفی پیشنهاد کرد که از یک متخصص بهداشت روان هم کمک حرفه ای درخواست کنید.
وی اظهار داشت: مدیران مدارس می توانند به صورت منظم گردهمایی های آزاد برگزار کنند تا در مورد نگرانی های معلمان و کارکنان بحث کنند، ارتباطات منظم برقرار کنند تا همه احساس کنند که از همه موارد آگاه هستند تا چگونگی و دلیل تصمیم گیری شفاف باشد و همه ذینفعان را شامل شود.
مورفی تصریح کرد: مدیران می توانند محیط های پرورشی ایجاد کنند که کارهای خوب انجام شده را معرفی کنند، گروه سازی را ارتقاء دهند و معلمان و کارمندان را در موردحمایت از سلامت جسمی و روانی آگاه کنند.
منبع:

1399/08/09
13:49:45
5.0 / 5
1682
تگهای خبر: تخصص , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.