امروز: ۱۴۰۲/۰۶/۳۱
در گزارش هم ماشین عنوان شد

برگزاری تمرین مقابله با آلودگی نفتی در بندر چابهار

برگزاری تمرین مقابله با آلودگی نفتی در بندر چابهار به گزارش هم ماشین معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: تمرین مقابله با آلودگی نفتی با استفاده از بوم ساحلی در بندر شهید بهشتی چابهار برگزار گردید.سید حسن ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار مهر، تصریح کرد: به منظور حفظ آمادگی تیمی مقابله با آلودگی دریایی و ارتقا کیفیت اجرا، تمرین (Drill) مقابله با آلودگی نفتی در دریا با محوریت استفاده از بوم ساحلی در بندر چابهار برگزار گردید.
معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان هدف از برگزاری این تمرین را حفظ آمادگی نیروهای عملیاتی در مواجهه با خطرات احتمالی ناشی از آلودگی دریایی و کاهش آثار محیط زیستی عنوان نمود.
ابراهیمی با اشاره به برنامه زمانبندی و ماهیانه این تمرینات؛ ارزیابی توان تجهیزاتی موجود و بر مبنای کنوانسیون بین المللی، آمادگی، مقابله و همکاری در مقابل آلودگی نفتی (OPRC) را از اهداف برگزاری این مانور خواند.
وی اظهار داشت: این مانور توسط تیم مقابله با آلودگی نفتی بندر چابهار با استفاده از تجهیزات مقابله با آلودگی از قبیل: بوم محدود کنندهِ ساحلی بر روی شناور ثوره انجام شد.
معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: آلودگی نفتی سالیانه خسارات زیست محیطی و اقتصادی فراوانی در دریاها به دنبال دارد که اهمیت حفظ اکوسیستم های دریایی از راه کاهش آلودگی دریاها خصوصاً آلودگی نفتی، نقش مهم و حیاتی عملیات مقابله با آلودگی در دریا می باشد.


منبع:

1399/08/07
11:50:33
5.0 / 5
1444
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.